Twitter Alışveriş Özelliğini Genişletiyor

Twitter, 28 Kasım’da saat 7 PM’de ilk alışveriş canlı yayınına ev sahipliği yapacak, şirket bugün, trendi kucaklayan en son sosyal medya platformu haline geldiğini duyurdu.

“Siber Fırsatlar Pazar” akışı, Walmart ile bir işbirliği olacak ve geleneksel olarak büyük satış promosyonlarıyla ilişkilendirilen Şükran Günü sonrası hafta sonu boyunca gerçekleşecek. Twitter, Jason Derulo’nun ev sahipliği yapacağı canlı yayını, “elektronik, ev eşyaları, giyim, mevsimlik dekor, sürpriz özel konuklar ve çok daha fazlasını” içeren “30 dakikalık bir varyete şovu” olarak tanımlıyor.

Twitter

Twitter, sosyal medyada alışveriş odaklı canlı akışlara yönelik büyüyen bir trende katılarak, etkileyiciler ve entegre alışveriş bağlantılarıyla modern bir QVC tarzı alışveriş deneyimi sunuyor. Yalnızca bu ay, Meta’nın Facebook’u “İçerik oluşturucular için Canlı Alışveriş” özelliğinin bir testini duyurdu, Pinterest “Pinterest TV” adlı bir canlı alışveriş dizisi başlattı ve YouTube, canlı akış alışveriş özelliğini “YouTube” adlı bir haftalık alışveriş etkinliğiyle genişletti. Tatil Akışı ve Dükkanı olarak adlandırdı.” Bloomberg’in Z kuşağı tüketicilerinin giderek geleneksel e-ticaret perakendecilerinden sosyal medya üzerinden satın alma yapmaya doğru kaydığını bildirdiği Çin’de iyi ve gerçek anlamda tutulan bir trend olduğunu belirtti.

Tanıtım görselleri, Twitter’ın canlı alışveriş arayüzünün bir video canlı akışı, bir çevrimiçi katalog ve bir tweet akışı arasında nasıl bölündüğünü gösteriyor. Bir perakendecinin web sitesine giden bir bağlantıyı takip ederseniz akış, resim içinde resim modunda oynamaya devam edecektir. Twitter, alışveriş öğelerinin ilk başta yalnızca iOS ve masaüstünde kullanılabileceğini, Android kullanıcılarının akışı izleyebileceğini ancak alışveriş yetenekleriyle etkileşime geçemeyeceğini söylüyor.

Twitter, Walmart akışını bir “test” olarak nitelendiriyor ve gelecekteki canlı yayınların nasıl olabileceği konusunda yorum yapmayı reddetti. Ancak, şu an için normal Twitter kullanıcılarını değil, yalnızca markaların alışveriş canlı yayınlarına ev sahipliği yapmayı planladığını doğruladı.

Twitter’ın yeni canlı alışveriş özelliği, bu yıl Temmuz ayında başlattığı ve belirli markaların profillerinin en üstüne bir alışveriş bölümü eklemesine olanak tanıyan yeni Mağaza Modülünün pilot uygulamasının hemen ardından geliyor. Başlangıçta yaklaşık bir düzine markayla piyasaya sürülen Twitter, özelliği “önümüzdeki haftalarda” ABD’deki daha fazla satıcıya genişleteceğini söylüyor. Platform, gelir akışlarını geleneksel reklamcılığın ötesinde çeşitlendirme girişimlerinden çekinmedi ve ayrıca kullanıcılarından daha doğrudan para kazanmak için premium abonelik özelliklerini başlattı.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Bitcoin Enerji Tüketimi Rekor Seviyede Düştü!

Haziran ayında bir düşüş yaşadıktan sonra, Bitcoin fiyatı o kadar düşük kaldı ki, blok zincirinin büyük elektrik kullanımını benzer şekilde düşmeye zorladı. Dijital para...

League Of Legends: Yeni Yıldız Muhafızı Kostümleri Gün Yüzüne Çıktı!

Nilah'ın gelişiyle birlikte, yeni bir Yıldız Muhafızı seti en popüler kostüm serilerinden birinde Dünya'yı korumaya devam edecek. Riot Games, League of Legends'ın en yeni alt...

Overwatch 2 Beta 28 Haziranda PC ve Konsollarda Çıkıyor

Overwatch 2'nin sonraki betası 28 Haziran'da başlıyor. Bu beta, PC, Xbox ve PlayStation'dan erişilebilir olacak. Bir süre once Blizzard, Overwatch 2'nin çıkış tarihini açıkladı. Oyun...