Android Mesajları Güncellemesi, Apple iMessage Tepkilerini İyileştirdi

Android Mesajları için gelen bir güncelleme, Apple iMessage üzerinde yer alan bir hatayı ortadan kaldıracak!

Android cihazlarda yer alan Mesajlar uygulamasına yapılan bir güncelleme, Apple cihazlarda kullanılan iMessage uygulamasındaki bazı emoji tepkilerini düzgün bir şekilde görüntülemesine olanak tanıdığını ortaya çıkardı.

Güncelleme, Apple’ın iMessage hizmeti kullanıcıları, Android’deki Mesajlar uygulamasını kullanarak arkadaşlarıyla sohbet ettiğinde ortaya çıkan ve uzun süredir devam eden bir sorunu ele alıyor. Önceden, bir iPhone kullanıcısı bir Android kullanıcısının mesajına bir emoji kullanarak tepki verdiğinde, Android’de alındığında ayrı bir metin mesajı olarak görünüyordu ve genellikle kafa karışıklığına ve çok sayıda gereksiz dağınıklığa neden oluyordu.

Android Mesajları ve Apple iMessage sorunu çözüldü

Ancak güncellemeden sonra mesaj akışı çok daha basit. 9to5Google tarafından yayınlanan ekran görüntüleri, sanki başka bir Google Mesajlar kullanıcısı tarafından gönderilmiş gibi, amaçlanan metne eklenmiş emoji tepkilerinin nasıl göründüğünü gösteriyor. Bir emoji tepkisine dokunmak, “iPhone’dan çevrildiğini” söyleyen bir açılır pencere ortaya çıkıyor ve böylelikle karşıdaki kullanıcının iMessage kullandığı anlaşılmış oluyor.

İlginç bir şekilde, iPhone’dan gönderilen emoji tepkileri bazen Android’de farklı emojiler olarak görünüyor. Örneğin kalp emojisinin Android’de kalp gözü olarak göründüğü bildiriliyor. iPhone kullanıcıları da geçmişe dönük olarak emoji tepkilerini değiştirebilir ve bu değişiklik Android uygulamasına sorunsuz bir şekilde yansıyacaktır.

Bu özellik, Google Mesajlar uygulamasının en son beta sürümüne sahip kullanıcılar için bile henüz geniş çapta kullanıma sunulmuş gibi görünmüyor. Ancak bu yeni güncelleme geldiğinde, iMessage’ı Android’de yerel olarak sunmaktan hala çok uzak olsa bile, iPhone’dan Android iletişimine küçük bir sürtünme noktasını ortadan kaldıracak gibi duruyor.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Her Bütçeye Uygun En İyi Akıllı Saat Modelleri

Akıllı saatler, genel olarak bildirimleri cebimizdeki telefonu çıkartmadan hemen kolumuzdan bakabilmemiz için kullanılıyor. Tabii birçok marka saatlerine veya bilekliklerine bunun yanında başka özellikler de...

Elon Musk’ın Sahip Olduğu Tüm Şirketler

Elon Musk içinde bulunduğumuz dönemin ayrılamaz bir parçası ve muhtemelen gelecek kuşaklar için ders kitaplarında görünecek bir yüz. 21. yüzyılın en büyük iş adamı...

Apex Legends Mobile iOS ve Android Platformları Üzerinde Yayınlandı!

Uzun ve dolambaçlı bir yol oldu ama sonunda "Apex Legends" mobil versiyonuyla karşınızda ve hemen şimdi indirilebilir durumda! Hem iOS hem de Android kullanıcıları...