The Walking Dead Dizisinin En İyi 5 Bölümü

Yakın bir gelecekte ekranlara veda edecek olan The Walking Dead milyonların gönlüne taht kurmuş bir televizyon serisi haline geldi. 22 Ağustos’ta 11. sezonu ile ekranlara dönecek olanan dizinin Imdb puanlamasına göre en iyi 5 bölümünü sizler için derledik.

5. “Killer Within” (3. sezon 4. bölüm)

The Walking Dead hiçbir zaman Robert Kirkman’ın çizgi roman serisini körü körüne takip etmemiş olmasına rağmen, Dizi 3. sezonun bu bölümü ile kendisini çizgi romanlardan ciddi bir şekilde ayırmıştı. Hikayede yarattığı bu köklü değişik ve devamında gelen önemli karakterlerin diziden ayrılması “Killer Within” bölümü özel bir yeri hak ediyor.

4. “Pretty Much Dead Already” (2. sezon 7. bölüm)

Çoğu seyirci tarafından dizinin gidişatını belirlediği iddia edilen bu bölümde birkaç ciddi yol ayrımı bulunuyor. The Walking Dead, ilk sezonun büyük bölümünde kendisi için net bir kimlik oluşturmak için mücadele etti. Kısmen macera, kısmen korku – olarak adlandırılsa da dizi, hiçbir zaman tam anlamıyla hedefine ulaşmadı. Fakat bu bölüm ile beraber drama tarafının bir adım daha öne çıktığı net şekilde söylenebilir.

3. “Days Gone Bye” (1. sezon 1. bölüm)

Başta ana karakter Rick Grimes olmak üzere bütün karakterlerin sindirim aşamasında olduğu ve yeni apokaliptik dünyaya alışma adımlarının olduğu bu bölüm, Walking Dead tarihinin en iyi 3. bölümü olarak kabul görüyor.

2. “Here’s Not Here” (6. sezon 4. bölüm)

Çok sevilen bir karakterin geri dönüşü ile oldukça beğeni kazanan “Here’s Not Here” bölümü, The Walking Dead bölümleri arasında 2. sırada yer alıyor. Karakter gelişimi açısından ve dizideki pek çok düğüm olan konunun bu bölümde çözülmesi kendisine ayrı bir yer sağlıyor.

1. “The Grove” (4. sezon 14. bölüm)

“The Grove” sadece Walking Dead’in en iyi bölümü değil, aynı zamanda televizyonun en iyi bölümlerinden biri olarak görülüyor. İlk dakikasından son dakikasına kadar izleyicileri ekrana kitleyebilen bu bölüm, finali ile de oldukça ters köşe bırakabiliyor.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Bitcoin Enerji Tüketimi Rekor Seviyede Düştü!

Haziran ayında bir düşüş yaşadıktan sonra, Bitcoin fiyatı o kadar düşük kaldı ki, blok zincirinin büyük elektrik kullanımını benzer şekilde düşmeye zorladı. Dijital para...

League Of Legends: Yeni Yıldız Muhafızı Kostümleri Gün Yüzüne Çıktı!

Nilah'ın gelişiyle birlikte, yeni bir Yıldız Muhafızı seti en popüler kostüm serilerinden birinde Dünya'yı korumaya devam edecek. Riot Games, League of Legends'ın en yeni alt...

Overwatch 2 Beta 28 Haziranda PC ve Konsollarda Çıkıyor

Overwatch 2'nin sonraki betası 28 Haziran'da başlıyor. Bu beta, PC, Xbox ve PlayStation'dan erişilebilir olacak. Bir süre once Blizzard, Overwatch 2'nin çıkış tarihini açıkladı. Oyun...