Apple, Eylül ayında büyük bir sürpriz yapacak!

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden Apple için, kullanıcıları heyecanlandıran bir iddia ortaya atıldı. Söylentiye göre Apple, Eylül ayında birden fazla etkinlik düzenleyecek.

Önümüzdeki Eylül ayında markanın yeni iPhone 13 serisini ve Apple Watch Series 7’yi tanıtması bekleniyor. Yeni giriş seviyesi iPad ve iPad Mini’nin yanı sıra şirketin sevilen kulaklığı AirPods 3 modellerinin de tanıtılacağı söyleniyor.

Yeni Apple ürünleri ne zaman gelecek?

DigiTimes‘a göre Apple, Eylül ayında üç farklı etkinlik düzenleyecek. Şirketin ürün lansmanlarını Eylül, Ekim ve Kasım aylarında yayma geleneğinin bu yıl ile birlikte değişeceği iddia ediliyor.

DigiTimes’a bilgi veren kaynaklara göre düzenlenen etkinliklerden birinde 9. nesil iPadiPad mini 6 ve AirPods 3‘ün tanıtımı yapılacak. Diğer etkinlikte ise iPhone 13 serisi akıllı telefonlar ve Apple Watch Series 7‘nin tanıtımı yapılarak, kullanıcılarına sunacak.

Apple’ın sonuncu etkinlikte ise 14 ve 16 inçlik MacBook Pro dizüstü bilgisayarlarının tanıtımını gerçekleştireceği söyleniyor. Ortaya atılan iddialar, bu tanıtımların hangi sırayla olacağını belirtmiyor. Ancak iPhone 13 serisi akıllı telefonların 14 Eylül tarihinde sahneye çıkması bekleniyor.

Apple, uzun zamandır böyle bir adım atmamıştı. Ancak koronavirüs salgını nedeniyle etkinlikleri sanal olarak gerçekleştiren birçok şirket için işler daha kolay hale geliyor. Bu durumdan teknoloji devi Apple’ın da yararlanabileceği düşünülüyor.

Geçtiğimiz yıl ise teknoloji devi, Apple Watch 6’yı Eylül 2020’de kullanıcıların karşısına çıkarmıştı. Şirket, iPhone 12 serisini ise bir sonraki ay olan Ekim ayında duyurdu. Bu gecikmenin sebebi ise tüm dünyayı kasıp kavuran koronavirüs salgını oldu. Ardından Kasım ayında Apple, M1 işlemcisini ve onlara sahip olan ilk bilgisayarları MacBook Air, Mac mini ve 13 inç MacBook Pro modellerini sahneye çıkarmıştı.

Bu yıl ise ABD merkezli teknoloji devinin nasıl bir yol izleyeceğini hep birlikte önümüzdeki süreçte göreceğiz.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...