The Batman Filminden Silinen Joker Sahnesi: Yeni Joker Nasıl Olacak?

The Batman filminden silinen bir Joker sahnesi Warner Bros. tarafından paylaşıldı! Yeni Joker nasıl olacak? Joker karakterini kim canlandırıyor?

2022 yılının en çok beklenen filmlerinden olan The Batman, geçtiğimiz haftalarda vizyona girdi ve gişe rekorları kırmaya devam ediyor. İzleyenleri ikiye bölen yapım, kimi izleyiciler tarafından hayranlıkla izlendi ancak kimilerine göre ise hayal kırıklığı idi.

Filmin beyaz perdeye gelmesinden bu yana haftalar geçti ve şimdi ise filmden silinmiş olan bir sahne ortaya çıktı. Bu silinen sahnede ise Batman’in azılı düşmanı Joker yer alıyor!

SPOILER UYARISI! Filmi izlemeyenler, bu kısımdan sonra spoiler içeren bilgilerle karşılaşabilir.

The Batman Filminden Silinen Joker Sahnesi

The Batman’in yönetmeni Matt Reeves, Robert Pattinson’ın canlandırdığı Batman’in Paul Dano tarafından canlandırılan Riddler karakterinin kimliğini ortaya çıkarmak için Barry Keoghan’ın üstlendiği Joker rolü ile karakter buluşmasını gösteren silinmiş bir sahneyle, DC gişe rekorları kıran devam filminin neler barındırabileceğinin bir ön izlemesini sunuyor.

Filmi daha önce izlemiş olanlar için seyirci Joker’i asla net bir şekilde göremez, bunun yerine sadece bir silüet görebilme imkanına sahip olabiliyor.

Beş dakikalık klipte, Pattinson’ın kasvetli Batman’i, Joker’e devam eden Riddler cinayetleri hakkında sorular soruyor ve suç hakkında herhangi bir fikri olup olmadığını soruyor. Joker, neredeyse bir yıllık tanışıklıkları olduğunu söylüyor ve düşmanların bir süredir birbirlerini tanıdıklarını ima ediyor. Bununla birlikte, Joker’in Riddler’ın dava dosyasından, kurbanlarıyla olan uzun geçmişinden kim olduğuna kadar topladığı her şey esasen doğrudur.

Keoghan’ın Joker’i tavırlar açısından yerinde gibi görünse de, karakterin görünüşü klasik tasvirlerden ayrılıyor. Kendine özgü yeşil saçları dışında, Joker ile ilgili her şey Reeves’in evrenine uyacak şekilde değiştirildi. Yüzü çeşitli izlerle şişmişken, başı gelişigüzel bir şekilde traş edilmiş ve yaralarla kaplıyken, tüm görünüşü daha eskidir. Keoghan’ın Joker’i kırmızı dudaklar ve kesik yanaklar yerine görünüşte dudaklarını çiğneyerek, Joker karakterini başarılı bir şekilde canlandırıyor gibi görünüyor.

The Batman için bir devam filmi henüz duyurulmadı, ancak bir tanesi ortaya çıkarsa Batman’in bu yeni, bozulmuş Joker ile yüzleşmek zorunda kalacağına kesin gözüyle bakılıyor. Reeves’in Batverse’i, HBO Max için yapılan çalışmalarda Colin Farrell’in Penguin’ine dayanan bir şovla ne olursa olsun genişleyecek.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Cybertruck Aracına İlham Kaynağı Olan James Bond Arabası

Amerika merkezli elektrikli otomotiv devi Tesla'nın CEO'su Elon Musk, herkesin tasarımından etkilendiği aracı olan Cybertruck'ı 2023 yılında piyasaya sürülmeyi planladığını açıklamıştı. Cybertruck'ın tasarımındaki ilham...

F1 Manager 2022: Şu Ana Kadar Bildiğimiz Her Şey

Eğer son birkaç yılını takımın pitstop taktikleri hakkında atıp tutarak geçirmiş bir Ferarri hayranıysanız ya da içinizde bir yerlerde Aston Martin'i zafere taşıyacak adamın...

ABD Neden TikTok’un Kaldırılmasını İstiyor? FCC Komisyonu Açıkladı!

ABD FCC komisyon üyesi Brendan Carr, Google ve Apple'ı TikTok'u ilgili uygulama havuzlarından, App Store'dan ve Play Store'dan çıkarmaya çağırdı. Carr, Çinli ByteDance'in sahip...