Tesla Yeni Güncelleme Özelliklerini Duyurdu

Tesla, yıllık tatil yazılımı güncellemesinin bir parçası olarak, sürücülerin arabalarını megafonlara dönüştürmelerini sağlayan yeni bir özellik yayınladı.

Güncelleme, yalnızca daha yeni Tesla modellerinde (2019 veya üstü) mevcut olduğunu bildiren Electrek tarafından fark edildi. Bunun nedeni, özelliğin ABD düzenlemelerini karşılamak için son Tesla araçlarına takılan harici hoparlörleri kullanmasıdır. Bu düzenlemeler, aksi takdirde sessiz elektrikli otomobillerin yayaları düşük hızlarda varlıkları konusunda uyarabilmesi gerektiğini şart koşacak cinsten.

Özelliğin bir videosu (aşağıda), bu harici hoparlörleri, sürücünün söylediği her şeyi hafif bir gecikme ve eko-y, bas ağırlıklı bir bozulma ile tekrarlarken yakalar. Bu bozulmanın değiştirilip değiştirilemeyeceği veya kaldırılabileceği belli değil.

Tesla

Tesla Megafona Dönüşebilecek

Tesla’nın otomobillerinin harici hoparlörleri için bulduğu ilk yaratıcı kullanım değil. Geçen yılki tatil güncellemesinde tanıtılan Boombox modu, sahiplerin varsayılan korna sesini herhangi bir özel ses klibi ile değiştirmesine olanak tanırken, sahiplerinin otomobillerin harici kameralarından canlı görüntü akışı yapmalarını sağlayan Sentry Mode, ayrıca bir uzaktan ses işlevi içerir.

Tesla, arabalarına yeni işlevler eklemenin yanı sıra, yakın zamanda sürücülerin sürüş sırasında video oyunları oynamasına izin veren bir özelliği kaldıracağını söyledi. Bir megafon, muhtemelen, Super Breakout’tan daha az dikkat dağıtıcıdır.

Cybertruck Ertelendi

Tesla, Fremont-California’daki pistinde test edilen bir prototip Tesla Cybertruck modelinin yeni drone görüntüleri Cuma günü yayınlandı ve Elon Musk, aracın komik derecede büyük ön cam silecekleri ile ilgili bir açıklama yaptı.

Cybertruck’ın kaportaya kusursuz bir şekilde karışan devasa, düz ön camı, 2019’da ilk kez piyasaya sürüldüğünde elektrikli kamyonun en belirgin özelliklerinden biriydi. Ancak ön camı temiz tutmak Tesla’nın tasarım ekibinin düşünmediği bir şey vardı: Orijinal prototipin çalışan bir ön cam sileceği olmaması.

Ancak yeni elektrikli kamyonet üretime yaklaştıkça, Tesla’nın Cybertruck’ın polarize tasarımına uyum sağlamak için yapması gereken tavizleri görmeye başlıyoruz – kesinlikle büyük bir ön cam sileceği ihtiyacı bunlardan biri. Ve Musk, kendi tarzında, bu tavizlerle ilgili memnuniyetsizliğini halka açıklıyor.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...