Tesla Logosunun Anlamı Nedir?

Yeni bir marka oluşturacağımız zaman, hangi alanda olursa olsun marka için üzerinde bir hayli düşünülmesi gereken ve o marka için çok önemli olan şey logosudur. Logoya sadece bir şekil deyip geçmemek gerekir. Genellikle bir marka ile ilgili ilk gördüğümüz şey logosu oluyor. Yeri geldiğinde o şekil markanız ile ilgili birçok şey anlatabiliyor ve de markanızın kalitesini de gösterebiliyor. Bundan dolayıdır ki yeni bir marka çıkaracağımız zaman, logo üzerinde çok fazla düşünmemiz gerekir. Günümüzde bir çok marka var ve bu markaları akılda kalıcılığı sayesinde sadece logosundan tanıyabiliyoruz. Peki ya günümüzün önemli şirketlerinden olan Tesla’nın logosu neye benziyor ve Tesla logosunun anlamı nedir?

Bazı marka logolarının manasını anlamak oldukça kolay olabiliyor. Ancak ilk görüşte tam anlamı ile çözemediğimiz bazı logolarda oluyor. Bu logolardan biriside Tesla logosudur.

Tesla logosuna ilk baktığımızda logoda kullanılan T harfinin Tesla kelimesinin ilk harfi olduğunu düşünürüz. Ancak şekil sadece T harfi ile sınırlı değil bundan dolayı da logo Tesla’nın T sinden daha fazlasını anlatıyor. Geçtiğimiz yıllarda Elon Musk, Tesla logosu ile ilgili bir tweet paylaşmıştı.

Tesla Logosunun Anlamı

2017 yılında Elon Musk yaptığı bir Twitter açıklamasında logonun elektrik motorunun bir bileşenini temsil ettiğini belirtti. Ve T harfinin elektrik motorundaki rotorlarda yer alan çubuklardan birisini, T nin üzerinde yer alan ikinci çizgininse statörün bir bölümünü temsil ettiğini belirtti. Elon Musk’ın bu tweeti ile Tesla logosu hakkındaki tartışmalar sona ermiş oldu.

Ayrıca Tesla’nın günümüzdeki logosu markanın yenilenmiş logosudur. Ve her iki versiyon da RO Studios tarafından tasarlanmıştır. 

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...