Tesla Logosunun Anlamı Nedir?

Yeni bir marka oluşturacağımız zaman, hangi alanda olursa olsun marka için üzerinde bir hayli düşünülmesi gereken ve o marka için çok önemli olan şey logosudur. Logoya sadece bir şekil deyip geçmemek gerekir. Genellikle bir marka ile ilgili ilk gördüğümüz şey logosu oluyor. Yeri geldiğinde o şekil markanız ile ilgili birçok şey anlatabiliyor ve de markanızın kalitesini de gösterebiliyor. Bundan dolayıdır ki yeni bir marka çıkaracağımız zaman, logo üzerinde çok fazla düşünmemiz gerekir. Günümüzde bir çok marka var ve bu markaları akılda kalıcılığı sayesinde sadece logosundan tanıyabiliyoruz. Peki ya günümüzün önemli şirketlerinden olan Tesla’nın logosu neye benziyor ve Tesla logosunun anlamı nedir?

Bazı marka logolarının manasını anlamak oldukça kolay olabiliyor. Ancak ilk görüşte tam anlamı ile çözemediğimiz bazı logolarda oluyor. Bu logolardan biriside Tesla logosudur.

Tesla logosuna ilk baktığımızda logoda kullanılan T harfinin Tesla kelimesinin ilk harfi olduğunu düşünürüz. Ancak şekil sadece T harfi ile sınırlı değil bundan dolayı da logo Tesla’nın T sinden daha fazlasını anlatıyor. Geçtiğimiz yıllarda Elon Musk, Tesla logosu ile ilgili bir tweet paylaşmıştı.

Tesla Logosunun Anlamı

2017 yılında Elon Musk yaptığı bir Twitter açıklamasında logonun elektrik motorunun bir bileşenini temsil ettiğini belirtti. Ve T harfinin elektrik motorundaki rotorlarda yer alan çubuklardan birisini, T nin üzerinde yer alan ikinci çizgininse statörün bir bölümünü temsil ettiğini belirtti. Elon Musk’ın bu tweeti ile Tesla logosu hakkındaki tartışmalar sona ermiş oldu.

Ayrıca Tesla’nın günümüzdeki logosu markanın yenilenmiş logosudur. Ve her iki versiyon da RO Studios tarafından tasarlanmıştır. 

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

En Büyük Meme Coin’ler Neler?

Meme coin'ler, internette popüler kültürün bir parçası haline gelen meme'lerden esinlenerek oluşturulan kripto paralardır. Meme coin'ler genellikle dalga geçme amacıyla oluşturulurlar ve çoğunlukla değersizdirler....

Formula 1 Tarihinin İstatiksel Olarak En İyi Pilotları

Formula 1, dünya genelinde milyonlarca insan tarafından takip edilen bir yarış serisidir. Formula 1 tarihinde, birçok pilot ismi yerini aldı ve bu isimler, yarış...

Gigafactory Nedir? Tesla’nın Devasa Fabrikaları

Gigafactory, dünyanın en büyük lityum iyon pil fabrikasıdır. Tesla Motors tarafından kurulan bu fabrika, sadece elektrikli araçlar için değil, aynı zamanda evler için enerji...