Spotify, Önemli Bir Özelliği Kullanımdan Kaldırdı

Spotify, uygulamayı sürüş sırasında daha az dikkat dağıtıcı ve daha kolay kontrol edilebilir hale getirmenin bir yolu olarak 2019’un başında tanıtılan Araba Görünümü (Car View) özelliğini kullanımdan kaldırdığını söylüyor. Özelliğin tüm platformlarda mı yoksa yalnızca Android‘de mi kaldırılacağı şu anda belli değil ve bazı kullanıcılar bunu kaçırmazken, diğerleri makul bir değişiklik yapılmadan kaldırılmasından memnun değil.

Spotify ‘Araba Görünümü’ Özelliğini Kaldırdı

Değişikliğin teyidi aslında Ekim ayında, bir Spotify moderatörünün topluluk forumunda özelliğin neden eksik olduğunu soran bir gönderiye yanıt vermesiyle geldi. Moderatörün yanıtı ise şu şekilde:

Araba görüntüleme özelliğini kullanımdan kaldırdığımızı onaylayabiliriz. Ancak bu, araç kullanırken kullanıcılarımızın Spotify’ı nasıl dinlediğini geliştirmek istemediğimiz anlamına gelmiyor. Aksine, en iyi araç içi dinleme deneyimini sunmanın çeşitli yeni yollarını aktif olarak araştırıyoruz. Araba görünümünü kullanımdan kaldırmayı, yolda gelecek yeniliklere yol açmak için olması gereken bir şey olarak düşünün. Lütfen şimdilik bizimle kalın. Biz deneyimi iyileştirmek için kuliste çalışırken, bir alternatif de Google Asistan aracılığıyla eller serbest dinlemek olabilir. Bu özellik aynı zamanda Google Haritalar ile de çalışır, böylece Spotify’ı dinlerken gezinebilirsiniz. Bunu yapmak için hesaplarınızı bağlayabilir ve ‘Ok Google, Spotify çal’ diyebilirsiniz.”

Bu plan birçok kullanıcıyı üzdü – gönderinin yorumlar bölümünde, insanlar Araba Görünümünü kaldırmanın Spotify’ı sürüş sırasında güvenli bir şekilde kullanmalarını zorlaştırdığını söylüyor.

Car View şu anda iPhone cihazlarda çalışıyor ancak Android cihazlarda çalışmıyor. Android uygulamasının ayarlar ekranında bir Araba bölümü bulunur, ancak yalnızca bir Araba Şeyi ayarlamak için bir düğme ve “her zaman yola tam olarak dikkat edin ve tüm trafik düzenlemelerine uyun” yazan bir metin içerir.

Spotify moderatörleri, kullanıcıların Car View için ne zaman bir değişiklik bekleyebilecekleri veya bu değişikliğin nasıl görüneceği konusunda herhangi bir tahminle (108’den fazla yoruma sahip olan) konuya yanıt vermediler. Spotify’ın yenisi üzerinde çalışırken bu özelliği aktif tutamayacağına inanmak zor gibi görünüyor, ancak geçtiğimiz ay boyunca yanıtların olmaması nedeniyle bu yolda ilerlemeye kararlı görünüyor.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...