Shiba Coin Ne Olacak? | Yükseliş Kapıda Olabilir mi?

Ukrayna – Rusya savaşının başlaması ile beraber ciddi bir volatil duruma düşen kripto paralar, yazı itibari ile belirsizliğini koruyor. Lider kripto para Bitcoin, geçtiğimiz günlerde 39600 dolarda bulunan direnci kaybetti ve yazının girildiği anlarda 38400’lerden işlem görüyor. Bitcoin bile bu tarz bir durumdayken altcoinlerde çok daha kötü düşüşler kaydedildi. Belli bir süredir geri planda kalan meme coin Shiba ne durumda? Shiba Coin ne olacak?

Shiba Coin Ne Olacak? Teknik Analiz

Bir zamanlar milyarder iş adamı Elon Musk’ın gözdesi olan Shiba coin, yazı itibari ile 0.00002343$ seviyesinden işlem görüyor. Bu da ATH seviyesinden %73 gibi ciddi bir uzaklıkta olduğunu gözler önüne seriyor.

Kripto para piyasası oldukça hızlı akan ve değişen bir sektör dersek yanlış olmaz, bu bağlamda Shiba’nın popülerliği azaldı diyebiliriz. Fakat Ethereum balinaları başta olmak üzere Shiba’nın sevenleri hala oldukça fazla. Hodl eden cüzdanların sayısı günden güne artmaya devam ediyor. Bu da bizlere yatırımcıların Shiba için uzun vade düşündüğünü gösteriyor.

Shiba Inu, piyasa sıralamasına göre 15. sıraya kadar geriledi, en büyük rakibi olarak sayılan Dogecoin ise onun 2 sıra önünde 13. sırada yer alıyor. Son aylarda piyasadan ciddi para çıkışları oldu, bunu total piyasa değerine bakarak da anlayabilirsiniz. Fakat bu çıkışların bir kısmı elbette Shiba’dan oldu ve bu durum da fiyata yansıdı.

Kaynak: CoinMarketCap

Savaş, FED Toplantısı ve Daha Fazlası Piyasayı Etkiliyor!

Güncel verilere bakıldığında Shiba için olumsuz bir havadan ziyade daha olumlu bir durum söz konusu. Fakat Ukrayna ve Rusya savaşı gibi olumsuz durumlar kriptoların – aynı zamanda pek çok diğer piyasanın – önünü kesiyor. Bununla birlikte 16 Mart tarihinde düzenlenecek olan Fed toplantısında 0.25 baz puan faiz arttırımı bekleniyor. Pek çok analiste göre bu toplantı piyasada çoktan fiyatlandı fakat bunu kesin bir dille söyleyemeyiz.

UYARI: Weblejyon web sitesinde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır ve bir satın alma teklifi veya başka bir işlem yapmaya davet teşkil etmez, ayrıca herhangi bir yatırım tavsiyesi içermez.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Tesla Tırı “Tesla Semi” Neden Bir Türlü Çıkamadı?

2017'de Tesla'nın tırı için üretime başlamayı planladığı açıklandı. Bu aracın hiçbir zaman özel sürücülere satılması amaçlanmamıştı, bunun yerine mallarını taşımak için daha çevre dostu...

Bitcoin Enerji Tüketimi Rekor Seviyede Düştü!

Haziran ayında bir düşüş yaşadıktan sonra, Bitcoin fiyatı o kadar düşük kaldı ki, blok zincirinin büyük elektrik kullanımını benzer şekilde düşmeye zorladı. Dijital para...

League Of Legends: Yeni Yıldız Muhafızı Kostümleri Gün Yüzüne Çıktı!

Nilah'ın gelişiyle birlikte, yeni bir Yıldız Muhafızı seti en popüler kostüm serilerinden birinde Dünya'yı korumaya devam edecek. Riot Games, League of Legends'ın en yeni alt...