50. Yıla Özel 2023 BMW M8 Competition Tanıtıldı

2023 BMW M8 Competition modeli, Amelia Concours d’Elegance‘de dünya prömiyerini yaptı. İlk bakışta, BMW M8 Competition çok da değişmemiş gibi gözüküyor. Fakat, yakından bakarsanız, bazı yeni şeyler dikkatinizi çekecektir. Markanın 50. doğum gününü kutlayan yeni retro BMW M logosu ise bunlardan sadece biri olarak karşımıza çıkıyor.

BMW M Retro Logosu

BMW, M ürünlerini özel bir retro logo ile sunacak. Mart 2022’den itibaren M Sport pakete sahip bir M otomobil veya BMW modeli sipariş eden müşteriler, aracın ön, arka ve tekerlek kımlarına yerleştirilen orijinal “BMW Motorsport” ambleminden ilham alan rozetlere sahip olabilir. BMW’ye göre bu rozet, alt bölümün yarış tutkusunu ve geleneksel BMW logosuna alternatif olarak BMW M markasının tarihini temsil ediyor.

Motor Özellikleri

BMW M8 617 beygir gücü (460 kW) ve 553 lb-ft (750 Nm) tork ile öncekiyle aynı 4.4 litrelik çift turbolu V8‘i kullanıyor. Hâlâ sekiz vitesli bir otomobil olarak karşımıza çıkıyor. xDrive dört tekerlekten çekiş sistemini ise kullanmaya devam ediyor.

İç Mekan

İç mekanda direksiyon simidinde pek de bir değişiklik yok. Multimedya kısmında ise daha önce kullanılan 10.25 inç ekran yerine 12.3 inç boyutunda daha büyük bir LCD ekran kullanılmış. Bu da gösterge panelinde kullanılan ekran ile aynı boyutta olduğunu ifade ediyor.

Karbon Koltuklar

Yenilikler listesinde bir sonraki karbon fiber koltukları. 2023 BMW M8 Competition için müşteriler artık M3 ve M4’te bulunan karbon fiber koltuklardan seçebiliyor. Koltuklar deri ve Alcantara ile kaplanmıştır. Ayrıca, açıkta kalan karbon fiber takviyeli plastik parçalar, harika yan destek sunuyor ve ışıklı M8 rozetleri ile birlikte geliyorlar.

Yeni M8 için sunulan bazı yeni renkler var bunlar: Metalik Gökdelen Grisi, Metalik Brooklyn Grisi, Metalik Isle of Man Yeşili ve Metalik BMW Individual Tanzanite Mavisi. Ayrıca dört yeni Frozen rengi var; Frozen Pure Grey Metalik, Frozen Deep Grey Metalik, Frozen Deep Green Metalik ve Frozen Tanzanite Blue Metalik. Ve lansman rengi olan Daytona Beach Blue‘yu da es geçmemek lazım.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Biray Altun
Biray Altun
2001 Yılında Erzurum'da doğdum. Çocukluğum memleketim Kars'ta , eğitim hayatım ise İzmir'de geçti. Şimdi ise Çanakkale'de bir yandan üniversite hayatıma devam ederken bir yandan ilgi alanım olan konularda yazıyorum.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Ferrari Nasıl Kuruldu? | Ferrari’nin Kuruluş Hikayesi

Ferrari'nin Kuruluşu Ferrari, İtalya'nın gururu olan otomobil üreticilerinden biridir. Lüks ve performans odaklı araçlarıyla dünyanın dört bir yanında tanınmaktadır. Ferrari'nin kuruluşu, 20. yüzyılın başlarına kadar...

En Büyük Meme Coin’ler Neler?

Meme coin'ler, internette popüler kültürün bir parçası haline gelen meme'lerden esinlenerek oluşturulan kripto paralardır. Meme coin'ler genellikle dalga geçme amacıyla oluşturulurlar ve çoğunlukla değersizdirler....

Formula 1 Tarihinin İstatiksel Olarak En İyi Pilotları

Formula 1, dünya genelinde milyonlarca insan tarafından takip edilen bir yarış serisidir. Formula 1 tarihinde, birçok pilot ismi yerini aldı ve bu isimler, yarış...