Samsung, Çığır Açan Yeni Bir TV Özelliği Vaat Ediyor: NFT Desteği

Samsung, TV modellerinde NFT desteği vereceğini vaat ediyor! Peki bu nasıl olacak?

Bir akıllı telefon veya dizüstü bilgisayar ekranında takas edilemeyen jetonlarınıza (NFT) bakmak sorun değil, ancak neden evinizi ziyaret eden herkese dijital sanat NFT’lerine harcadığınız parayı TV ekranınızda sergileyerek hatırlatmıyorsunuz? Her nasılsa bunun gerçeğe dönüşeceği bir dünyadayız: Samsung, 2022 yılında üretilecek TV’lerinden başlayarak NFT’ler için kapsamlı destek planladığını söylüyor.

Samsung, TV Modellerinde NFT Desteği İçin Hazırlanıyor

Şirket bir basın açıklamasında, “NFT’lere olan talebin artmasıyla, görüntüleme ve satın alma ortamına bir çözüm ihtiyacı hiç bu kadar büyük olmamıştı. 2022’de Samsung, dünyanın ilk TV ekran tabanlı NFT gezgini ve pazar yeri toplayıcısını tanıtıyor; en sevdiğiniz sanat eserlerine göz atmanıza, satın almanıza ve tek bir yerde görüntülemenize olanak tanıyan çığır açan bir platform.” ifadelerini kullandı.

Samsung’a göre, bu platform (yukarıda gösterilmiştir) içerik oluşturucuların “sanatlarını dünyayla paylaşmasına” ve potansiyel alıcıların şunları yapmasına izin verecek.

Samsung, 2022 yılında üretilecek televizyonlarında NFT’leri izlemeye gelince de ayrıntılara dikkat ediyor. TV’lerdeki akıllı bir kalibrasyon özelliği, ekran ayarlarını otomatik olarak yaratıcının önceden ayarlanmış değerlerine göre ayarlayacaktır, böylece işinizin orijinaline yakın görüntü kalitesiyle kusursuz göründüğü konusunda içiniz rahat olabilir. Dolby Vision veya Netflix Calibrated Mode tarzında olacak olan bu hizmet şimdiden dijital severleri heyecanlandırmayı başardı.

2022 model TV’ler önümüzdeki aylarda gönderilmeye başladığından, NFT platformuyla ilgili daha fazla ayrıntı sağlanacağı düşünülüyor. Bugünkü haberlerle Samsung, NFT’leri bu kadar önemli ölçüde destekleyen ilk büyük TV üreticisi oldu.

Konuyla ilgili detayların önümüzdeki süreçte gün yüzüne çıkması bekleniyor.

NFT Nedir?

NFT Nedir? Sanat, müzik, oyun içi öğeler ve videolar gibi gerçek dünyadaki nesneleri temsil eden dijital bir varlıktır. Genellikle kripto para birimiyle çevrimiçi olarak alınıp satılırlar ve genellikle birçok kriptoyla aynı temel yazılımla kodlanırlar. 2014’ten beri var olmalarına rağmen, NFT’ler artık dijital sanat eserleri satın almak ve satmak için giderek daha popüler bir yol haline geldikleri için ün kazanıyor. Kasım 2017’den bu yana NFT’lere şaşırtıcı bir şekilde 10 milyar dolar harcandı.

UYARI: Weblejyon web sitesinde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır ve bir satın alma teklifi veya başka bir işlem yapmaya davet teşkil etmez, ayrıca herhangi bir yatırım tavsiyesi içermez.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...