Tesla, Yaklaşık Yarım Milyon Model 3 ve Model S’i Geri Çağırıyor!

Tesla, ilk olarak Barron’s tarafından bildirildiği üzere, bagaj kilitleme sistemlerinde olası arızaları gidermek için yaklaşık yarım milyon aracı gönüllü olarak geri çağırdı. Geri çağırmalar, 2017 ve 2020 yılları arasında piyasaya sürülen tüm Model 3 birimlerinin yanı sıra belirli Model S birimleri için de geçerli olacak.

Model 3 için Tesla, bagajın açılıp kapanmasının arka görüş kamerasını bağlayan kablo demetine zarar verebileceğine ve kameranın beklenmedik bir şekilde arızalanmasına neden olabileceğini açıkladı. Model S sorunu ise daha ciddi gibi görünüyor. Bagajın tamamen kilitlenmesini engelliyor.

Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi’ne (NHTSA) sunulan belgelere göre, 356.309 Model 3 araç ve 119.109 Model S araç olmak üzere toplam 475.318 araç geri çağırmaya tabi tutulacak. Şirket, geri çağrılan Model S araçlarının %14’üne kıyasla, Model 3 araçlarının yalnızca %1’inin kusurlu olduğunu tahmin ediyor.

Model S’nin geri çağrılması özellikle endişe verici çünkü sorun, sürüş sırasında açılırsa sürücünün yolu görmesini engelleyebilecek ön bagajı etkiliyor. Tesla, resmi bir dosyada NHTSA’ya verdiği demeçte, etkilenen Model S otomobillerinde “ön bagaj mandalı düzeneği yanlış hizalanmış olabilir ve ikincil kaput mandalının devreye girmesini engelleyebilir” dedi.

Model S sorunu, hasarlı bir bileşenden ziyade bir yanlış hizalama olduğu için Tesla, mandal cihazını bir servis merkezinde yeniden konumlandırmanın sorunu çözeceğine inanıyor. Etkilenen Model 3 sahipleri için Tesla, ücretsiz olarak yeni bir kablo tesisatı ve kılavuz koruyucusu takacak.

Tesla

Tesla Megafona Dönüşebilecek

Tesla’nın otomobillerinin harici hoparlörleri için bulduğu ilk yaratıcı kullanım değil. Geçen yılki tatil güncellemesinde tanıtılan Boombox modu, sahiplerin varsayılan korna sesini herhangi bir özel ses klibi ile değiştirmesine olanak tanırken, sahiplerinin otomobillerin harici kameralarından canlı görüntü akışı yapmalarını sağlayan Sentry Mode, ayrıca bir uzaktan ses işlevi içerir.

Tesla, arabalarına yeni işlevler eklemenin yanı sıra, yakın zamanda sürücülerin sürüş sırasında video oyunları oynamasına izin veren bir özelliği kaldıracağını söyledi. Bir megafon, muhtemelen, Super Breakout’tan daha az dikkat dağıtıcıdır.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Ferrari Nasıl Kuruldu? | Ferrari’nin Kuruluş Hikayesi

Ferrari'nin Kuruluşu Ferrari, İtalya'nın gururu olan otomobil üreticilerinden biridir. Lüks ve performans odaklı araçlarıyla dünyanın dört bir yanında tanınmaktadır. Ferrari'nin kuruluşu, 20. yüzyılın başlarına kadar...

En Büyük Meme Coin’ler Neler?

Meme coin'ler, internette popüler kültürün bir parçası haline gelen meme'lerden esinlenerek oluşturulan kripto paralardır. Meme coin'ler genellikle dalga geçme amacıyla oluşturulurlar ve çoğunlukla değersizdirler....

Formula 1 Tarihinin İstatiksel Olarak En İyi Pilotları

Formula 1, dünya genelinde milyonlarca insan tarafından takip edilen bir yarış serisidir. Formula 1 tarihinde, birçok pilot ismi yerini aldı ve bu isimler, yarış...