Rust Filmi Rafa Kaldırılıyor mu? Sette Cinayet!

Alec Baldwin, yapım sırasında görüntü yönetmeni Halyna Hutchins’in ölümüyle sonuçlanan bir çekim trajedisi sonrasında Rust’ın çekimlerine devam edeceğinden şüphe duyuyor. Filmde Baldwin, yanlışlıkla kaza sonucu cinayetten hüküm giyen 13 yaşındaki torununu kurtarmak için seyahat ettikten sonra bir ABD Mareşalinden kaçan bir kanun kaçağı ve bir ödül avcısı olarak rol alıyordu.

Rust’ın yönetmenliğini Baldwin’le Crown Vic’in yapımcılığını üstlenen Joel Souza yapıyor ve aynı zamanda Travis Fimmel, Frances Fisher, Jensen Ackles ve Brady Noon’u da canlandırıyor. Baldwin ayrıca filmin yapımcısı ve ortak geliştiricisi olarak görev yapıyor.

Rust çekimleri yarım kaldı

Rust setinde Baldwin’in canlı tek mermi içeren bir pervane silahı ateşlediği ve Hutchins’i öldürdüğü ve Souza’yı yaraladığı olayın ardından, Santa Fe İlçe Polis Departmanı tarafından bir soruşturma yürütülürken prodüksiyon süresiz olarak askıya alındı. O zamandan beri, kazanın özel koşulları ve setin mürettebat üyeleri için güvenliği hakkında birçok açıklama yapıldı ve birçoğunun kötü koşullar nedeniyle setten ayrıldığı ortaya çıktı. Kaza günü orada sendika üyesi olmayan çok sayıda mürettebat da vardı.

IndieWire’a göre Baldwin, Rust’ın geleceğiyle ilgili sessizliğini bozdu ve olayın ardından filmin çekimlere geri döneceğine inanmadığını söyledi. Baldwin, yaptığı açıklamada Hutchins’i bir arkadaş olarak nitelendirirken, setin kaza olmadan önce uyumlu olduğunu savundu. Ancak, prodüksiyon şirketinin soruşturmanın tamamlanmasının ardından filmin çekimlerini bitirmesini ummasına rağmen, Baldwin bundan “şüphe ediyor”. Baldwin’in açıklaması aşağıda görülebilir:

“Santa Fe’ye gelip çekim yapmaya başladığım gün onu yönetmen Joel [Souza] ile akşam yemeğine götürdüm. Birlikte bir film çeken çok, çok iyi yağlanmış bir ekiptik ve sonra bu korkunç olay oldu.”

Kazayla ilgili soruşturma devam ediyor ve birçok göz Rust’ın setteki güvenlik endişelerini destekleyen ve filmde iki farklı işte çalıştığını açıklayan bir açıklama yayınlayan setteki silah ustası Hannah Gutierrez-Reed’e çevrildi. Yardımcı yönetmen Dave Halls, silahtaki mermileri kontrol etmediği için bir inceleme yapıyor. Her ikisi de, önceki film setlerinde, beklenmedik bir şekilde bir ateşli silahın ateşlendiği, Hall’un daha önce Freedom’s Path filminde, olay bir ekip üyesinin yaralanmasından sonra ateşlendiği benzer örneklere sahipti. Şu ana kadar kimse hakkında herhangi bir suçlamada bulunulmadı.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!


Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Apple Sanal Gerçekliği Yakında Geliyor!

Saygın Apple analisti Ming-Chi Kuo'ya göre, Apple'ın artırılmış ve sanal gerçeklik deneyimlerinin bir kombinasyonunu sunacağı bildirilen uzun süredir konuşulan karma gerçeklik kulaklığı, Ocak 2023'te...

Safari Arka Planı Nasıl Silinir? Safari’yi Temizlemek Neden Önemli?

Apple kullanıcısıysanız, internette Safari aracılığıyla gezinme olasılığınız yüksektir. Apple, Safari'nin Mac için en hızlı ve en kolay web tarayıcısı olduğunu ve çevrimiçi olmanın en...

Antarktika’da Drone Kullanmak Yasak! Peki Neden?

Drone teknolojisi geliştikçe ve drone fotoğrafçılığı hobisi çoğaldıkça, bu alanda çalışmalar ve çekimler görmeye alışmıştık. Fakat maalesef yakın zamanda Antarktika'dan bir drone görseli görmeyi...