Rockstar Games’ten büyük sürpriz: GTA efsaneleri geri geliyor!

Dünyanın en popüler oyun serilerinden biri olan Grand Theft Auto (GTA), oyunlarının çıkışının üzerinden yıllar geçse de hala popülerliğini korumaya devam ediyor. Ortaya çıkan yeni bir iddiaya göre ise, popüler serinin geliştiricisi Rockstar Games, GTA serisi için yeni bir çalışma yaparak oyuncuları tekrardan sevindirecek.

En sevilen oyunlardan GTA V’in yeni nesil konsollar Playstation 5 ve Xbox Series X|S versiyonları üzerinde çalışmalarını sürdüren Rockstar Games’in bir Remastered projesi üzerinde çalışmalar yaptığı ortaya çıktı.

Kotaku‘nun bildirdiğine göre Rockstar Games’in Dundee stüdyosu, Playstation 2 döneminde çıkış yapan, Grand Theft Auto 3, Grand Theft Auto: Vice City ve Grand Theft Auto: San Andreas oyunlarının Remastered versiyonlarını geliştiriyor.

GTA Remastered Trilogy yolda!

Yeniden düzenlenen oyunların söylentileri bir süredir ortalıkta dolaşıyordu ancak bu ay Rockstar Games’in üst şirketi Take-Two Interactive üç eski oyunun yeniden yapılacağını doğruladı.

Kotaku’ya göre, üç efsane GTA oyunu Unreal Engine motoru kullanılarak yeniden düzenleniyor ve bir kaynak, mevcut oyunların yoğun şekilde değiştirilmiş sürümleri gibi göründüklerini söylüyor. Oynanışın orijinallere sadık kaldığı, kullanıcı arayüzünün de klasik stilini koruması gerektiği ifade ediliyor. Oyunların yeniden yapılma görevini ise Rockstar Games’in en yeni stüdyosu olan ve İskoçya’da bulunan Rockstar Dundee üstleniyor.

Her ne kadar şirket oyunların orijinal hallerine sadık kalarak remastered üçlemesini geliştireceği ifade edilse de, Rockstar’ın orijinal oyunlarda olmayan birçok yeniliği de oyunculara sunacağı da ortaya atılan iddialardan biri. Bu yeniliklerin ne olduğu ise şu an için belirsizliğini koruyor.

Ortaya atılan iddialara göre GTA 3, Vice City ve San Andreas’ın yenilenmiş sürümü PlayStation 5, Xbox Series, PlayStation 4, Xbox One, Switch, PC, Stadia, iOS ve Android için geliştirilme aşamasında.

Oyunların piyasaya sürülme tarihi pandeminin bir sonucu olarak sıklıkla değiştiği de bildirildi ancak mevcut planın, bu yılın sonbahar aylarında üç oyun için eşzamanlı olarak yayınlanacağı söyleniyor.

Rockstar Games’ten bir sözcü, ortaya atılan iddialar için yorum talebine bir yanıt vermedi. Yeniden düzenlenen üçleme oyunun iyi satarak başarı yakalaması durumunda şirketin diğer popüler oyunu Red Dead Redemption‘ı yeniden düzenlemeyi planladığı da ortaya atılan iddiaların arasında yer alıyor.

Rockstar’ın Playstation 2 dönemi üçlemesi, açık dünya oyunlarına yeni bir soluk getirerek herkesi şaşırtmıştı. Bu oyunlar, konsoldaki en büyük üç oyundan biriydi. Üçü birbirinden bağımsız dünyalara ve hikayelere sahip olsa da, üç oyunda belirli karakterlerin ortaya çıktığı aynı ortak evrenin parçası olarak karşımıza çıkmıştı. Konsolların yanı sıra birçok kişinin gönlünde taht kurarak unutulmaz oyunlar arasında yerlerini almıştı.

Rockstar Games bu projesiyle birlikte, üç efsane oyunun tutkunlarını tekrardan sevindirecek.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...