Opel CEO’sundan, 2022 model Astra ilgili detaylar

Opel CEO’su Micheal Lohscheller, 2022 model Opel Astra ile ilgili açıklamalarda bulundu. Aracın hibrit motor seçeneği de bulunacağını söyleyen Lohscheller, Peugeot markalı bazı modellerde kullanılan EMP2 platformu üzerine kurulacağını açıkladı.

Yakın zamanda casus kameralara yakalanan Astra ile ilgili bazı gelişmeler yaşandı. Şirketin CEO’su Micheal Lohscheller tarafından yapılan açıklamalarda, çeşitli otomobillere hayat veren EMP2 platformunun kullanılacağını duyurdu. Lohscheller, aynı platformun kullanılmasının farklı araçlar üzerinde kullanılmasının avantajlar sağlayabileceğini söyledi. Şirket CEO’sunun yaptığı dikkat çekici açıklamalardan bir tanesi ise station wagon araçlara duyulan ilginin azalmasına rağmen 2022 model Astra’nın “Sports Tourier” versiyonunun olacağını söylemesiydi. Ancak Lohscheller, Astra’nın station wagon modeli hakkında başka bir bilgi paylaşılmadı.

Yıllardan beri ülkemizde birçok kişinin çeşitli modellerini tercih ettiği Opel, 2022 model araçları için bazı yenilikler ekliyor. Hem tasarım hem de teknik özellikler tarafından diğer Opel modellerinden farklı olacağı beklenen Astra hakkında şu an için çok fazla bilgi bulunmamakta.

2022 Model Opel Astra’nın Tasarımı

Astra neler sunuyor?

Opel CEO’su Lochscheller, 2022 model Astra’nın benzinli, dizel ve hibrit motor seçenekleri ile satınalınabileceğini söyledi. Opel Astra için kullanılacak 1.6 litrelik motorun Peugeot 308 modelinde de kullanıldığı biliniyor. Dizel motorlu aracın büyük ihtimalle 128 beygir ve 1.5 litrelik motor ile satışa sunulacağı tahmin ediliyor.

Casus fotoğrafçılar tarafından çekilen fotoğraflara göre araç prototipi büyük ölçüde gizlenmiş. Şu an için karşımıza ne çıkacağını söylemek zor. Fakat diğer modellerde kullanılan keskin çizgilere sahip olması bekleniyor. Ülkemizde de büyük oranda satışı gerçekleştirilen Astra’nın müşteriler tarafından beğenileceği de tahmin ediliyor.

2022 model Opel Astra için kullanılacak motorun Peugeot 308‘e güç veren motorla karşımıza çıkabileceğini söyleyebiliriz. Aracın fiyatı ve diğer teknik özellikleri ile bilgilerin önümüzdeki günlerde otomobil meraklıları ile paylaşılması bekleniyor. Yeni nesil Peugeot 308, 18 Mart tarihinde tanıtılacak. Belirtilen tarihte açıklanacak teknik detayların 2022 model Astra için de geçerli olacak. Bu nedenle, Astra’nın teknik özellikleri ile ilgili detaylara önümüzdeki günlerde sahip olacağımızı söyleyebiliriz. Yıllardan beri ülkemizde birçok kişinin çeşitli modellerini tercih ettiği Opel, 2022 model araçları için bazı yenilikler ekliyor. Hem tasarım hem de teknik özellikler tarafından markanın diğer modellerinden farklı olacağı beklenen Astra hakkında şu an için çok fazla bilgi bulunmamakta.

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Valve’nin Steam Deck Alıcılarına Bazı Güzel Haberleri Var!

Steam Deck taşınabilir oyun konsoluna yönelik yüksek talep ve devam eden tedarik sorunları, birçok tüketicinin cihazı satın alma fırsatını beklemesine neden oldu. Valve Mart...

Elektrikli Otomobillerin Değer Kaybı Neden Fazladır?

Arabanız için benzin veya motorin almak bir noktadan sonra pahalı geliyorsa, elektrikli bir tane satın almak çekici görünebilir. Bununla birlikte, fark etmeyeceğiniz şey, ne...

En İyi Android Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları Nelerdir?

Günümüzde telefonların kameraları oldukça gelişmiş durumda. Bu sayede de çok güzel fotoğraflar çekebiliyoruz. Ama her ne kadar kameralar gelişmiş olsa da çektiğimiz fotoğrafları düzenleme...