Nintendo Küçülmeye Gidiyor!

Nintendo, Redwood City, California ve Toronto, Kanada ofislerini kapatıyor, şirket The Verge’e yaptığı açıklamayla bu durumu doğruladı. Kotaku, Redwood City ofislerinin Cuma günü erken saatlerde kapatıldığını bildirdi.

İlk oyun konsollarından bir tanesi olan Nintendo pek çok oyuncunun ilk göz ağrısı olarak anılarından mevcuttur. Daha Playstation ve Xbox bu kadar popüler değilken marketin büyük bir çoğunluğu Nintendo’nun elindeydi. Fakat günümüz şartlarında çoğunluğa hitap edemeyen firma günden güne küçülmeye gidererek sevenlerini üzüyor.

Oyun sektöründen en çok kazanan 8. şirket olmasına rağmen Nintendo, küçülmenin önüne geçemiyor. Ortalama yıllık gelirleri ise 1.6 milyar dolar olarak kayıtlara geçmiş.

Nintendo

İşte şirketin karara ilişkin tam açıklaması:

Nintendo of America merkezi Redmond, WA ve Vancouver, BC’dedir. Çalışanlarımızın ve operasyonlarımızın çoğunu bu merkezlere taşıyoruz ve zaman içinde Toronto, ON ve Redwood City, CA’daki küçük uydu ofisleri kapatacağız.

Nintendo of America (NOA) için Ticari İşler ve Yayıncı İlişkileri Başkan Yardımcısı Devon Pritchard, Nick Chavez’in ayrılmasının ardından Satış, Pazarlama ve İletişimin geçici liderliğini üstlenecek. Bayan Pritchard, ABD ve Kanada genelinde satış, pazarlama ve iletişimin stratejisini ve yürütülmesini denetleyecektir.

Kotaku, karar sonucunda Redwood City ofislerinde yaklaşık 100 çalışanın yerinden edildiğini bildirdi. Nintendo, hareketten kaç çalışanın etkileneceğini sorduğumuzda yorum yapmayı reddetti, ancak yukarıdaki açıklaması bazı çalışanların yer değiştirebileceğini gösteriyor. Ofislerin neden kapatıldığı belli değil.

Redwood City ofisi hala şirketin iş web sitesinde Nintendo’nun ofis konumlarının bir haritasında gösteriliyor. Bir açıklama, “Burada Satış ve Pazarlama departmanlarının yanı sıra ülke genelinde perakende mağazalarıyla çalışan özel bir mağazacılık saha ekibi olan NMI’yi bulacaksınız” diyor. Toronto ofisi de hala sitede bulunuyor ve “NOCL için satış ofisi” olarak tanımlanıyor.

Google önbelleklerine göre, bugün erken saatlerde Redwood City konumu için listelenen açık pozisyon yoktu, hatta şirketin iki gün kadar kısa bir süre önce bir “Uzman, Deneyimsel Pazarlama” için açık bir rolü olduğu görülüyor.

Kaynak: The Verge

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...