Luna 2.0 Nedir? Yeni Luna Durumu Düzeltebilecek mi?

LUNA ve UST krizi kripto para sektörünü ciddi şekilde sarstı. Milyarlarca dolar piyasa değerine sahip olan LUNA ve UST birkaç gün içinde 0.00001 gibi komik fiyatlara geriledi ve %100’e yakın değer kaybı yaşadılar. Tüm bunların ardından geliştirici ve kurucu Do Kwon, yeni çıkış yolları aramaya başladı. Bu doğrultuda karşımıza Luna 2.0 çıktı, peki Luna 2.0 nedir? Gerçekten de durumu kurtarma ve düzeltme ihtimali var mı?

Luna 2.0 Nedir?

Luna 2.0, asıl Luna’nın çöküşü sonrası ekosistemi yeniden tasarlayıp bir kripto olarak karşımıza çıkacak. LUNA 2.0’ın başlangıç ​​aşaması 27 Mayıs tarihinde gerçekleşti ve geri kalan kısmı ağır hamleler ile gerçekleştirilecek.

Terra – diğer adıyla Luna – Terra Code isimli yeni sistemini tanıtmış oldu. Kimi borsalarda 30 kimilerinde ise 20 dolar gibi bir fiyatla açılan yeni Luna, 4 dolara kadar düştü ve %80 düşüş kaydetti.

Luna 2.0 ve Airdrop’u destekleyecek borsaların listesi:

  • Binance
  • Bybit
  • Huobi
  • Kucoin
  • Gateio
  • Bitrue
  • FTX
  • BtcTurk
  • Bitfinex
  • Bitget

Luna 2.0’ın listelenme tarihi için Binance’in verdiği tarih ise 31 Mayıs sabahı olarak karşımıza çıktı.

Luna’nın Kurulması ve Tarihi

Terra, 2018 yılında Do Kwon ve Daniel Shin tarafından kurulan Güney Kore merkezli Terraform Labs tarafından geliştirildi.

Luna Foundation Guard (LFG), Singapur’da kayıtlı kar amacı gütmeyen bir kuruluştur ve yerel kripto para birimi TerraUSD (UST) kripto Blockchain algoritmik Stablecoin olan Terra’nın (LUNA) tanıtımından, yeniliğinden ve sürdürülebilirliğinden sorumludur. Anchor, Vega, Talis gibi diğer Stablecoin ve merkezi olmayan finans projeleri gibi. Ekip bir noktaya kadar güvenirlik konusunda hiçbir sıkıntıya sahip değildi fazlaca destek görüyordu. Öyle ki UST en değerli stablecoinlerden bir tanesi olurken LUNA da piyasada 7. sıraya kadar yükselmişti.

Siz bu durum hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirleriniz bizler için değerli!

UYARI: Weblejyon web sitesinde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır ve bir satın alma teklifi veya başka bir işlem yapmaya davet teşkil etmez, ayrıca herhangi bir yatırım tavsiyesi içermez.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Fiat Egea Sedan 2022 Fiyat Listesi

Türkiye'de otomobil fiyatları bir hayli yükselmiş durumda. 300.000 Türk Lirası altında sıfır otomobil kalmayan günümüzde birincil tercih genellikle Fiat Egea'dan yana oluyor. Geniş iç...
00:05:01

Eyfel Kulesini Satan Adam: Kont Victor Lustig Kimdir?

Dolandırıcılık teknolojinin de gelişmesiyle giderek arttı ve insanları dolandırmak artık çok daha kolay hale geldi. Öyle ki teknolojiden anlamayan insanlar dolandırıcı insanların bir...

Bilim İnsanları Robotlara Gülmeyi Öğretiyor!

Yapay Zeka, hayal edilemeyecek kadar karmaşık görevleri başarabilir. Bundan dolayı bilim insanları robotlara gülmeyi öğretiyor. Kyoto Üniversitesi'ndeki bilim insanları, bir robota bir insanla konuşurken...