Keanu Reeves ve Carrie Anne Moss: Matrix 4 Fotoğraf Çekimi

The Matrix Resurrections’ın yıldızları Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss, filmin 22 Aralık’ta vizyona girmesinden önce bir fotoğraf çekimi için tekrar bir araya geldi. The Matrix Revolutions’ın 2003’te piyasaya sürülmesinden bu yana neredeyse yirmi yıl sonra, başrol oyuncuları, popüler bilim kurgu serisinin dördüncü bölümü için bir basın turuna geri döndüler. Hem Reeves hem de Moss, son yirmi yılı kendi haklarında inanılmaz derecede başarılı kariyerler yetiştirmek için harcadılar, birincisinin John Wick serisindeki (Mayıs 2022’de piyasaya sürülecek olan) muhteşem performansları göze çarpan bir örnek ve ikincisi hayır – Jessica Jones Marvel/Netflix serisindeki saçmalık Jeri Hogarth.

Orijinal Matrix üçlemesi sinema için bir dönüm noktasıydı ve bilimkurgu, siberpunk ve anime esinlerini bir araya getirmenin yanı sıra “kurşun zamanını” betimleyen ikonik ağır çekim aksiyon sahneleriyle görsel efektlerin sınırlarını zorladı. Matrix Devrimleri, Zion’u The Machines’in pençelerinden kurtarmayı başaran Neo (Reeves) ve Trinity (Moss)’un ölümüyle sona erdi, ancak ikisinin de daha 2019’da geri dönecekleri bilinmiyordu. Bunların yanı sıra, Yahya Abdul-Mateen II’de Morpheus rolünde, Neo’nun akıl hocası ve arkadaşı rolündeki Laurence Fishburne’in yerine, henüz onaylanmayan bir rolde Neil Patrick Harris ile yer değiştirecek yeni yüzler olacak.

Keanu Reeves ve Carrie Anne Moss Geri Döndü

Şimdiye kadar yayınlanan fragmanlar ve posterler arasında, alanın çoğu spekülatif, bu da Matrix başlığına uygun. Bununla birlikte, izleyicilere gösterilen, en son Resurrections fragmanının bir meta, film içinde film bükümüyle alay ettiği tavşan rolünü daha derinden incelemektir. Neo ve Trinity’nin ölümlerinin nasıl açıklanacağı ve Abdul-Mateen II’nin Morpheus’un genç versiyonunun oynayacağı rol hala bilinmiyor.

Başlangıçta projeyi hayata geçirmek zor olsa da, Warner Bros.’un sonunda devam filmi için yeşil ışık yakmaya karar vermesi şaşırtıcı değil. The Matrix’in bugün hala sahip olduğu kültürel alaka, uzun ömürlülüğünün ve daha fazla hikaye anlatımı için kapsamının kanıtıdır. Hayranlar, cinsiyet dismorfisi, gözetim kültürü ve gerçekliğin doğası gibi orijinal üçlemede keşfedilen konuları ve temaları hararetle tartıştılar ve The Matrix Resurrections’ın serinin sosyal yorumlara yönelik keskin bakışını sürdüreceğinden şüphe yok.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Apple Sanal Gerçekliği Yakında Geliyor!

Saygın Apple analisti Ming-Chi Kuo'ya göre, Apple'ın artırılmış ve sanal gerçeklik deneyimlerinin bir kombinasyonunu sunacağı bildirilen uzun süredir konuşulan karma gerçeklik kulaklığı, Ocak 2023'te...

Safari Arka Planı Nasıl Silinir? Safari’yi Temizlemek Neden Önemli?

Apple kullanıcısıysanız, internette Safari aracılığıyla gezinme olasılığınız yüksektir. Apple, Safari'nin Mac için en hızlı ve en kolay web tarayıcısı olduğunu ve çevrimiçi olmanın en...

Antarktika’da Drone Kullanmak Yasak! Peki Neden?

Drone teknolojisi geliştikçe ve drone fotoğrafçılığı hobisi çoğaldıkça, bu alanda çalışmalar ve çekimler görmeye alışmıştık. Fakat maalesef yakın zamanda Antarktika'dan bir drone görseli görmeyi...