Katlanabilir iPhone Ne Zaman Çıkacak?

Apple‘ın üzerinde çalıştığı söylenen ve geleceğine dair resmi bir onay olmamasına rağmen, katlanabilir bir iPhone modelinin yolda olduğu söyleniyor.

Apple’ın ne kadar süredir katlanabilir bir telefon üzerinde çalıştığı (iPhone Flip veya belki de iPhone Fold olarak adlandırılabilir) belirsiz, ancak teknoloji devi projelerini ifşa etmeye hazır olana kadar gizli olarak tutuluyor. Peki katlanabilir model ile ilgili neler biliniyor?

Katlanabilir iPhone çıkış tarihi ve fiyatı

Şu an için katlanabilir iPhone’un ne zaman çıkabileceğine dair bilgi bulunmasa da, ‘mevcut bir prototip’ hakkında konuşulan ve Apple’ın bir tasarımı tamamlamamış olabileceğini düşündüren patentler ve sızıntılar hakkında söylentiler ortaya çıkmıştı.

Apple hakkında sızıntılar yapmasıyla ünlü olan Jon Prosser, teknoloji devinin katlanabilir bir model üzerinde çalıştığını doğrulamaya devam etti ancak bu yıl gelmeyeceğini ima etti.

Bir kaynak, en erken 2023 yılına kadar katlanabilir bir iPhone görmeyeceğimizi öne sürdü ve bu rapor, bundan sonra da olabileceğini öne sürdü.

Piyasada satılan katlanabilir bir iPhone’dan çok uzakta olabiliriz – ancak şirketin yeni tasarımlarını ne kadar iyi gizlediği göz önüne alındığında, cihaz düşündüğümüzden daha uzakta olabilir.

Ayrıca, çıkış yaptığında bunun ne kadara mal olacağını da bilmiyoruz, ancak çok sayıda katlanabilir telefonun maliyetinin oldukça fazla olduğunu göz önünde bulundurarak, ödenmesi gereken yüksek bir fiyat olmasını beklemelisiniz.

Adına gelince, sadece iPhone Flip olarak adlandırılabileceğine dair söylentiler ortalıkta dolaşıyor. Yeni katlanabilir iPhone’un ismi, fiyatı, özellikleri ve daha birçok detaya şu an için ulaşılamasa da önümüzdeki süreçte şirketin bunu gerçekleştireceğine dair söylentiler sıklıkla duyuluyor.

Sizler katlanabilir iPhone modellerini tercih eder miydiniz? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın!

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Tesla Tırı “Tesla Semi” Neden Bir Türlü Çıkamadı?

2017'de Tesla'nın tırı için üretime başlamayı planladığı açıklandı. Bu aracın hiçbir zaman özel sürücülere satılması amaçlanmamıştı, bunun yerine mallarını taşımak için daha çevre dostu...

Bitcoin Enerji Tüketimi Rekor Seviyede Düştü!

Haziran ayında bir düşüş yaşadıktan sonra, Bitcoin fiyatı o kadar düşük kaldı ki, blok zincirinin büyük elektrik kullanımını benzer şekilde düşmeye zorladı. Dijital para...

League Of Legends: Yeni Yıldız Muhafızı Kostümleri Gün Yüzüne Çıktı!

Nilah'ın gelişiyle birlikte, yeni bir Yıldız Muhafızı seti en popüler kostüm serilerinden birinde Dünya'yı korumaya devam edecek. Riot Games, League of Legends'ın en yeni alt...