Tinder ve Lyft Ortak Oluyor!

Flört uygulaması Tinder ve Lyft, Tinder üyelerinin potansiyel bir tarih için Lyft yolculuğu satın almalarını sağlayan yeni bir özellik üzerinde ortaklık kuruyor. Tinder, yeni özelliği ilk kez Mart ayında tanıttı ve şimdi “IRL bağlantıları kurmaya geri dönmenin” bir yolu olarak abonelerine sunuyor.

Tinder’ın üyesi olan kullanıclar, eşleştirdikleri bir kişi için Lyft sürüş kredisi satın alabilecekleri Tinder uygulamasının yeni bir Keşfet bölümünden Lyft’in entegrasyonuna erişebilir. Krediyi satın alan kişi, alıcının adresi hakkında herhangi bir ayrıntı almaz, ancak satın almak istediği kredinin yerini, zamanını ve değerini belirleyebilir. Ardından, alıcı bir telefon numarası veya e-posta adresi aracılığıyla bir bağlantı alır.

Tinder, bu özelliği “içeride çok fazla ay geçirdikten sonra “oraya geri dönmeye” hazır olanlar için kişisel güvenliği teşvik ederken düşünceli bir jest olarak adlandırıyor. Şirket, bunun tamamen isteğe bağlı bir özellik olduğunu ve üyelerin herhangi bir hediye sürüşünü kabul etmek zorunda olmadığını vurguluyor, ancak özelliği direkt olarak kaldırmanın herhangi bir yolu bulunmuyor.

Tinder ve Lyft ortaklığı duyuruldu

Gönderici, tek yönlü veya gidiş-dönüş bir yolculuk seçebilir ve alıcı Lyft yolculuğunu kullanmazsa veya yalnızca bir kısmını kullanırsa geri ödeme alır. Katılmak için hem gönderenin hem de alıcının Lyft hesaplarına sahip olması gerekir; alıcının bağlantıyı aldığı anda bir tane yoksa, o noktada bir tane oluşturabilir.

Tabii ki, örneğin ayrıntılı bir yemek ve çizgi şemasında veya gerçekten ücretsiz bir Lyft yolculuğu istiyorsanız ve göstermediğiniz bir randevu için birini size vermesi için kandırmak gibi, özelliğin kötüye kullanılmasının yolları vardır. Ancak bunlar dijital çağda flört etmenin bir tür tuzakları ve herhangi bir flört uygulamasına özel değil. Ve elbette, her zaman için sola kaydırabilirsiniz. Fakat Tinder ve Lyft ortaklığında hayata geçirilen bu özellik şu an için Türkiye’de ne yazık ki mevcut değil. Her ne kadar Tinder hizmeti ülkemizde bulunsa da Lyft Türkiye’de hizmet veren uygulamalar arasında yer almıyor.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Kategoriler

En Güncel Haberler

Dijital Dolar (CBDC) ABD Hükümetinin Onayını Aldı mı?

FED tarafından yayınlanan yeni bir makaleye göre, ABD hükümeti tarafından desteklenen bir dijital dolar, daha hızlı para transferlerine yol açabilir ve mevcut bankacılık sisteminden...

Squid Game 2. Sezonu İçin Açıklama Geldi!

Perşembe günü dördüncü çeyrek kazanç çağrısı sırasında, Netflix'in eş CEO'su ve baş içerik sorumlusu Ted Sarandos, Kore mini dizisi Squid Game geri döndüğünü doğruladı....

Nayib Bukele, Türkiye’de!

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, geçtiğimiz akşam Türkiye'ye selam yolladı. Paylaştığı tweet'te "Öncelikle, #Bitcoin diyarı El Salvador’dan tüm Türkiye’ye selamlar" ifadesini kullandı....