Tinder ve Lyft Ortak Oluyor!

Flört uygulaması Tinder ve Lyft, Tinder üyelerinin potansiyel bir tarih için Lyft yolculuğu satın almalarını sağlayan yeni bir özellik üzerinde ortaklık kuruyor. Tinder, yeni özelliği ilk kez Mart ayında tanıttı ve şimdi “IRL bağlantıları kurmaya geri dönmenin” bir yolu olarak abonelerine sunuyor.

Tinder’ın üyesi olan kullanıclar, eşleştirdikleri bir kişi için Lyft sürüş kredisi satın alabilecekleri Tinder uygulamasının yeni bir Keşfet bölümünden Lyft’in entegrasyonuna erişebilir. Krediyi satın alan kişi, alıcının adresi hakkında herhangi bir ayrıntı almaz, ancak satın almak istediği kredinin yerini, zamanını ve değerini belirleyebilir. Ardından, alıcı bir telefon numarası veya e-posta adresi aracılığıyla bir bağlantı alır.

Tinder, bu özelliği “içeride çok fazla ay geçirdikten sonra “oraya geri dönmeye” hazır olanlar için kişisel güvenliği teşvik ederken düşünceli bir jest olarak adlandırıyor. Şirket, bunun tamamen isteğe bağlı bir özellik olduğunu ve üyelerin herhangi bir hediye sürüşünü kabul etmek zorunda olmadığını vurguluyor, ancak özelliği direkt olarak kaldırmanın herhangi bir yolu bulunmuyor.

Tinder ve Lyft ortaklığı duyuruldu

Gönderici, tek yönlü veya gidiş-dönüş bir yolculuk seçebilir ve alıcı Lyft yolculuğunu kullanmazsa veya yalnızca bir kısmını kullanırsa geri ödeme alır. Katılmak için hem gönderenin hem de alıcının Lyft hesaplarına sahip olması gerekir; alıcının bağlantıyı aldığı anda bir tane yoksa, o noktada bir tane oluşturabilir.

Tabii ki, örneğin ayrıntılı bir yemek ve çizgi şemasında veya gerçekten ücretsiz bir Lyft yolculuğu istiyorsanız ve göstermediğiniz bir randevu için birini size vermesi için kandırmak gibi, özelliğin kötüye kullanılmasının yolları vardır. Ancak bunlar dijital çağda flört etmenin bir tür tuzakları ve herhangi bir flört uygulamasına özel değil. Ve elbette, her zaman için sola kaydırabilirsiniz. Fakat Tinder ve Lyft ortaklığında hayata geçirilen bu özellik şu an için Türkiye’de ne yazık ki mevcut değil. Her ne kadar Tinder hizmeti ülkemizde bulunsa da Lyft Türkiye’de hizmet veren uygulamalar arasında yer almıyor.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...