Joker Neden Suicide Squad Ekibinde Değil?

Suicide Squad yönetmeni James Gunn, Joker’i neden dahil etmek istemediğini açıkladı. Suçun Palyaço Prensi, Jared Leto’nun David Ayer’in Suicide Squad’a göründüğü 2016 yılında DC Genişletilmiş Evren’e katıldı. Minimum gösterim süresine rağmen, Leto’nun Joker’inin görünümü, Ayer’in filminde olduğu gibi, oldukça bölücü hale geldi. Bu, Warner Bros. ve DC Films’in serinin geleceği konusunda Gunn’ı bir devam filmi/yeniden başlatma için dahil etmek de dahil olmak üzere farklı bir yönde hareket etmesine yol açtı.

Jared Leto’nun Joker’ine verdiği yanıt nedeniyle, DCEU geleceği inanılmaz derecede bulanıklaştı. İzleyiciler onu en son, Suicide Squad’ın sonunda Harley Quinn’i (Margot Robbie) hapishaneden serbest bırakan ana DCEU sürekliliğinde gördü, ancak Birds of Prey (And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn) çiftin ayrıldığını doğruladı. WB ve DC’nin Leto’nun başrolde olduğu bir Joker solo filmiyle ilgilendiğine dair haberler vardı – Joaquin Phoenix’ten sonra bile – ama bu proje herhangi bir ilgi görmedi. Bazıları Joker’in bir kez daha The Suicide Squad’da yer almasını umdu ama James Gunn onu filmin dışında bıraktı.

Joker Neden Seriye Eklenmedi?

The Suicide Squad’ın yayınlanmasından bu yana aylar geçti ve Gunn’ın DCEU filmi harika eleştiriler aldı. Desde Hollywood (Comicbook aracılığıyla) ile yaptığı yeni bir röportajda, yazar/yönetmen Joker’i filmden çıkarma kararına tekrar değindi. The Suicide Squad’da Joker’e yer verilmemesinin nedenleri olarak diğerlerinin Joker’i uyarlamak için yaptığı mükemmel işi ve belirsiz karakterleri öne çıkarmak istemesini belirtiyor. Sözleri tam olarak şu şekildeydi:

Yapmak istediğim bir sürü başka karakter var. Joker gerçekten onlardan biri değil. Pek çok insan tarafından pek çok kez iyi yapıldı. Henüz tam olarak şansı olmayan karakterleri veya [bağlantı kurduğum] insanları çekmekle daha çok ilgileniyorum.

Joker geniş kitleler tarafından sevilen ve izlenmek isteyen bir karakter. Yönetmenin bu şekilde ilerlemesi DC’ye ciddi izleyici kitlesi kaybettirecektir. Fakat Joker’in ilerleyen dönemlerde solo filmi ile beraber dönmesi oldukça olasu bir durum.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...