Joker Neden Suicide Squad Ekibinde Değil?

Suicide Squad yönetmeni James Gunn, Joker’i neden dahil etmek istemediğini açıkladı. Suçun Palyaço Prensi, Jared Leto’nun David Ayer’in Suicide Squad’a göründüğü 2016 yılında DC Genişletilmiş Evren’e katıldı. Minimum gösterim süresine rağmen, Leto’nun Joker’inin görünümü, Ayer’in filminde olduğu gibi, oldukça bölücü hale geldi. Bu, Warner Bros. ve DC Films’in serinin geleceği konusunda Gunn’ı bir devam filmi/yeniden başlatma için dahil etmek de dahil olmak üzere farklı bir yönde hareket etmesine yol açtı.

Jared Leto’nun Joker’ine verdiği yanıt nedeniyle, DCEU geleceği inanılmaz derecede bulanıklaştı. İzleyiciler onu en son, Suicide Squad’ın sonunda Harley Quinn’i (Margot Robbie) hapishaneden serbest bırakan ana DCEU sürekliliğinde gördü, ancak Birds of Prey (And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn) çiftin ayrıldığını doğruladı. WB ve DC’nin Leto’nun başrolde olduğu bir Joker solo filmiyle ilgilendiğine dair haberler vardı – Joaquin Phoenix’ten sonra bile – ama bu proje herhangi bir ilgi görmedi. Bazıları Joker’in bir kez daha The Suicide Squad’da yer almasını umdu ama James Gunn onu filmin dışında bıraktı.

Joker Neden Seriye Eklenmedi?

The Suicide Squad’ın yayınlanmasından bu yana aylar geçti ve Gunn’ın DCEU filmi harika eleştiriler aldı. Desde Hollywood (Comicbook aracılığıyla) ile yaptığı yeni bir röportajda, yazar/yönetmen Joker’i filmden çıkarma kararına tekrar değindi. The Suicide Squad’da Joker’e yer verilmemesinin nedenleri olarak diğerlerinin Joker’i uyarlamak için yaptığı mükemmel işi ve belirsiz karakterleri öne çıkarmak istemesini belirtiyor. Sözleri tam olarak şu şekildeydi:

Yapmak istediğim bir sürü başka karakter var. Joker gerçekten onlardan biri değil. Pek çok insan tarafından pek çok kez iyi yapıldı. Henüz tam olarak şansı olmayan karakterleri veya [bağlantı kurduğum] insanları çekmekle daha çok ilgileniyorum.

Joker geniş kitleler tarafından sevilen ve izlenmek isteyen bir karakter. Yönetmenin bu şekilde ilerlemesi DC’ye ciddi izleyici kitlesi kaybettirecektir. Fakat Joker’in ilerleyen dönemlerde solo filmi ile beraber dönmesi oldukça olasu bir durum.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

En Büyük Meme Coin’ler Neler?

Meme coin'ler, internette popüler kültürün bir parçası haline gelen meme'lerden esinlenerek oluşturulan kripto paralardır. Meme coin'ler genellikle dalga geçme amacıyla oluşturulurlar ve çoğunlukla değersizdirler....

Formula 1 Tarihinin İstatiksel Olarak En İyi Pilotları

Formula 1, dünya genelinde milyonlarca insan tarafından takip edilen bir yarış serisidir. Formula 1 tarihinde, birçok pilot ismi yerini aldı ve bu isimler, yarış...

Gigafactory Nedir? Tesla’nın Devasa Fabrikaları

Gigafactory, dünyanın en büyük lityum iyon pil fabrikasıdır. Tesla Motors tarafından kurulan bu fabrika, sadece elektrikli araçlar için değil, aynı zamanda evler için enerji...