iPhone 10 Yıla Kadar Tarih Olabilir!

Apple analisti Ming-Chi Kuo’nun şirketin 2022’de yeni bir AR kulaklığı piyasaya süreceğini söylediğine ek olarak, iPhone’un 10 yıl daha yaşayacağını ve bundan sonra Apple’ın AR’a görevini teslim edeceğini öngörüyor.

Analistler sadece bugün iPhone’un sonunu tartışmakla kalmıyor yerini neyin alacağını da tartışıyor. Apple’ın stratejisini “Donanım” ve “Yazılım” ürünlerine “Hizmetler” eklemek için değiştirmesinin üzerinden birkaç yıl geçti.

iPhone

iPhone Yerini AR Teknolojisine Bırakacak (Analistlere Göre)

Apple tüm zamanların en değerli şirketi olsa da CEO Tim Cook bir işletmenin bir ürüne bu kadar güvenemeyeceğini biliyor ve bugün itibariyle şirketin gelirinin yarısı hala iPhone’dan geliyor. Bunu akılda tutarak, Apple analisti Ming-Chi Kuo, Apple’ın geleceğinin artırılmış gerçeklik ve Apple’ın AR kulaklık başarısı ile bağlantılı olduğuna inanıyor.

Apple’ın hedefi, on yıl içinde iPhone’u AR ile değiştirmek olarak yorumlanıyor; bu, ABF’nin AR kulaklıklarına olan talebin on yıl içinde en az bir milyar parçayı aşacağını temsil etmektedir. Apple’ın tek ABF tedarikçisi Unimicron, en büyük yararlanıcı olacak.

Bu uzun süredir söylentileri dolaşan Apple AR kulaklığının ilk neslinde iPhone olmadan çalışıp çalışmayacağı belli olmasa da Kuo, ürünün başarısını etkileyebileceği için çalışacağına inanıyor. AR kulaklığı yalnızca Mac veya iPhone için bir aksesuar olarak konumlandırılırsa, ürünün büyümesine yardımcı olmaz. Bağımsız çalışan bir AR kulaklığı, kendi ekosistemine sahip olacağı ve en eksiksiz ve esnek kullanıcı deneyimi sunacağı anlamına gelir.

Analist ayrıca, Apple’ın AR’nin iPhone’u 10 yıl içinde değiştirmesini gerçekten istiyorsa, şirketin yapması gereken dev değişim hakkında da yorum yapıyor. Bu ürünün yalnızca belirli uygulamalar yerine “geniş bir uygulama yelpazesi” ile çalışmak zorunda olmayacağını, aynı zamanda şirketin 10 yıl içinde “en az” 1 milyar AR cihazı satması gerektiğini de yazıyor:

Şu anda, bir milyardan fazla aktif iPhone kullanıcısı var. Apple’ın hedefi on yıl içinde iPhone’u AR ile değiştirmekse, bu Apple’ın on yıl içinde en az bir milyar AR cihazı satacağı anlamına geliyor.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Cybertruck Aracına İlham Kaynağı Olan James Bond Arabası

Amerika merkezli elektrikli otomotiv devi Tesla'nın CEO'su Elon Musk, herkesin tasarımından etkilendiği aracı olan Cybertruck'ı 2023 yılında piyasaya sürülmeyi planladığını açıklamıştı. Cybertruck'ın tasarımındaki ilham...

F1 Manager 2022: Şu Ana Kadar Bildiğimiz Her Şey

Eğer son birkaç yılını takımın pitstop taktikleri hakkında atıp tutarak geçirmiş bir Ferarri hayranıysanız ya da içinizde bir yerlerde Aston Martin'i zafere taşıyacak adamın...

ABD Neden TikTok’un Kaldırılmasını İstiyor? FCC Komisyonu Açıkladı!

ABD FCC komisyon üyesi Brendan Carr, Google ve Apple'ı TikTok'u ilgili uygulama havuzlarından, App Store'dan ve Play Store'dan çıkarmaya çağırdı. Carr, Çinli ByteDance'in sahip...