iPhone ile Mac’e Uzaktan Nasıl Bağlanılır?

iPhone cihazınız ile Mac bilgisayarınıza bağlanmak ve onu kontrol etmek mümkün. Bilgisayarınızı sürekli yanınızda taşımak zor olduğundan dolayı bilgisayara bir telefon ile bağlanmak oldukça kullanışlı olacaktır. Bundan dolayı Apple size bir iPhone cihazı kullanarak Mac bilgisayarınıza bağlanmanız için olanak sağlıyor. Bu sayede de istediğiniz anda telefonunuz ile bilgisayarınıza bağlanabiliyorsunuz. Peki bir iPhone ile Mac’e uzaktan nasıl bağlanılır?

iPhone ile Mac’e Uzaktan Nasıl Bağlanılır?

Öncelikle Mac üzerinde bazı işlem yapmalısınız bu işlemler sırası ile şu şekilde olacak:

  • Mac üzerinde Sistem Tercihlerini açın ardından Paylaşım Menüsüne gidin. Daha sonra buradan Uzaktan Yönetim’in üzerine tıklayın.
  • İster belirli kullanıcılara yada yalnızca bir kullanıcıya erişim vermek için yanda bulunan seçeneklerden birini seçin.
  • Seçenekler üzerinden izinleri kontrol edip Bitti’ye tıklayınız.
  • iPhone ile uzaktan bağlanmak için IP adresini almanız gerekecek. Ağ Ayarlarına gidin ve oradan Durum seçeneğinden IP adresinizi alın.

Şimdi de iPhone telefonunuz üzerinde yapacağınız adımlara bakalım:

  • iPhone’unuza VNC Viewer  uygulamasını indirin.
  • VNC Viewer uygulamasında +”simgesine dokunun. Daha sonra buradan Mac’in IP adresini girin. Ardından Mac için bir isim girip Kaydet’e tıklayın.
  • Gelen ekranda Bağlan’a tıklayın.
  • Mac’inizin kullanıcı adını ve şifresini girin. Ardından Devam’a tıklayınız.
  • Oturumu kaydedin.

Tüm bu işlemlerden sonra Mac’inizi telefonunuzda görebileceksiniz. Ve bilgisayarınıza istediğinizi yapabileceksiniz. Güvenli olmayan veya herkese açık bir Wi-Fi ağında uygulamamaya dikkat ediniz!

Anahtarla Denetim’i kullanarak Mac’i Kontrol Etme
 

Öncelikle Mac bilgisayarınızdan Sistem Tercihleri’ne gidin ve Erişilebilirlik’e girin. Kenardan Anahtarla Denetim’i bulun ve açın. Ardından bilgisayarınızı kontrol etmek için platform değiştirmeye izin ver yazan öğenin yanındaki izni açın. Ekrana gelen kısma şifrenizi girin. iPhone’unuzda, aynı Wi-Fi ağında olduğundan ve Mac ile aynı iCloud kimliğini kullandığından emin olun. Daha sonra Ayarlar’da Erişilebilirlik’e gidin ve Anahtarla Denetim’i açın. Tarama stilini manuel tarama olarak ayarlayın. Menü öğelerini göstermek için bir eylem seçin. Tüm bunlardan sonra ana ekrana gidin ve yukarıdaki eylem setini kullanarak Anahtarla Kontrol Menüsünü açmak için herhangi bir yere dokunun. Cihaz için bir seçenek bulacaksınız . Ona ve ardından Diğer Cihazlar’a dokunun . Ve son olarak iPhone’unuzla kontrol etmek istediğiniz Mac’i seçin.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Starlink Hacklendi: SpaceX’ten Cevap Gecikmedi

SpaceX'in dünya çapındaki internet hizmeti Starlink'i hacklemek için gereken her şeyin 25 dolarlık bir modchip olacağını kim düşünebilirdi? Belçika'dan bir güvenlik araştırmacısı olan Lennert...

Akıllı Telefon ile En İyi Fotoğraf Nasıl Çekilir?

Günümüzde akıllı telefonlarımız ile mükemmel bir fotoğraf çekmek eskiye nazaran çok daha kolay. Artık güzel fotoğraflar yakalamak için mükemmel fotoğraf makinelerine olan ihtiyacımız ortadan...

Breaking Bad Dizisinin En İyi 5 Bölümü

Diziler veya filmler hakkında konuşurken kesin yargılara varmak hemen hemen hiç mümkün olmaz. Herkesin görüşü subjektif olacağı için bu durum oldukça doğaldır. Fakat dizi...