iPhone 14 Kamerası Sızdırıldı: Lens Hatalı Olabilir!

Android hayranları Samsung’un bir sonraki katlanabilir telefonları için gün sayıyor olsa da, Apple’ın kampındakiler hala Eylül ayının büyük etkinliği için zamanlarını bekliyorlar. Apple’ın diziye vermesi beklenen küçük ama önemli değişiklikler göz önüne alındığında, iPhone 14 serisi ilginç bir seri olacak. iPhone 14 kamerası sızdırıldı, işte detaylar!

iPhone 14 Kamerası Baştan Hatalı Olabilir!

Üretimin şimdiden birkaç engele çarptığı görülüyor. Bu, benzer sorunlar nedeniyle iPhone X’in piyasaya sürülmesini geciktirmek ve sınırlı sayıda diğer iPhone’ları zorlamak zorunda kalan Apple için yeni olmayacak. Neyse ki, bu iddia edilen sorunların yarattığı söylenen oldukça kasvetli atmosfere rağmen, Apple’ın bu sonbaharda kaç iPhone gönderebileceği üzerinde çok sınırlı bir etkisi olabilir.

Tedarik sorunları herhangi bir akıllı telefonda düzenli olarak meydana gelir, bu nedenle üreticilerin her zaman yedekleme planları ve bazen de alternatif tedarikçileri vardır. Bununla birlikte, geçtiğimiz yıl, küresel bir yarı iletken kıtlığı nedeniyle her türlü silikona dayanan endüstrilerdekiler için özellikle çaba sarf etti. En kötüsü geride kalmış gibi görünüyor, ancak etkileri hala sektöre dalgalar gönderiyor olabilir.

Ming-chi Kuo daha önce Apple’ın iPhone 14 için tasarlanan RAM ve ekran panelleri için bazı tedarik sorunlarıyla karşı karşıya olduğunu bildirmişti. Analist endişeli görünmüyordu çünkü Apple’ın eksikleri doldurmak için seçenekleri mevcut. Örneğin Micron ve SK Hynix, Samsung’un LPDRR5 tedarikini tamamlayabilirken Samsung ve BOE, LG Display için boşluğu doldurabilir. Ancak şimdi, Apple’ın başka bir önemli donanım bileşeni için yolda başka bir darbeye çarptığı görülüyor.

Lenslerde Kaplama Çatlakları Mevcut

Kuo kısa süre önce Genius tarafından sağlanan arka kamera lenslerinde kaplama çatlakları olduğunu iddia etti. Akıllı telefon deneyimi için kameraların ne kadar kritik olduğu göz önüne alındığında, Apple’ın Genius boru hattını düzeltmeye çalışırken hızla dönmeye ve farklı bir tedarikçiye geçmeye zorlandığı bildiriliyor. Neyse ki, Tayvanlı tedarikçi Largan’ın, Genius iddia edilen sorunu bir ila iki ay içinde çözemese bile Apple’ın siparişlerini yerine getirme kapasitesinden fazlası olduğuna inanılıyor.

Daha iyi haber ise Kuo’nun iyimser olması, bu tedarikçi değişikliklerinin Apple’ın programını veya sevkiyat rakamlarını büyük ölçüde etkilemeyeceği yönünde. Daha önce de belirtildiği gibi, Apple zaten bu tür bir soruna alışmış olmalı ve hatta bu yılki iPhone’lar için tedarikçi listesini genişletti. Bununla birlikte, yine de çok iyimser bir görünüm olabilir ve Apple, başlangıçta göndereceği iPhone 14 birimlerinin sayısını sınırlamak zorunda kalabilir.

iPhone 14 serisi, en azından söylentilere ve sızıntılara dayanarak, hem donanım hem de pazarlama stratejisi açısından bir dizi ilginç değişikliğe sahip olacak. Hap şeklindeki oyuğun nihayet bu yıl çentiği değiştirmesi bekleniyor ve iPhone 14 Pro muhtemelen nihayet yükseltilmiş kameralara sahip olacak. Bununla birlikte, Apple’ın ayrıca taban ve Pro modeller arasındaki boşluğu genişleterek iPhone 14’ü biraz yükseltilmiş bir iPhone 13’e daha çok benzettiği bildiriliyor. Şirketin ayrıca 5.4 inçlik mini model seçeneğini kaldırdığı ve onu 6.7 ile değiştirdiği bildiriliyor.

Kaynak: SlashGear

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Ferrari Nasıl Kuruldu? | Ferrari’nin Kuruluş Hikayesi

Ferrari'nin Kuruluşu Ferrari, İtalya'nın gururu olan otomobil üreticilerinden biridir. Lüks ve performans odaklı araçlarıyla dünyanın dört bir yanında tanınmaktadır. Ferrari'nin kuruluşu, 20. yüzyılın başlarına kadar...

En Büyük Meme Coin’ler Neler?

Meme coin'ler, internette popüler kültürün bir parçası haline gelen meme'lerden esinlenerek oluşturulan kripto paralardır. Meme coin'ler genellikle dalga geçme amacıyla oluşturulurlar ve çoğunlukla değersizdirler....

Formula 1 Tarihinin İstatiksel Olarak En İyi Pilotları

Formula 1, dünya genelinde milyonlarca insan tarafından takip edilen bir yarış serisidir. Formula 1 tarihinde, birçok pilot ismi yerini aldı ve bu isimler, yarış...