iMessage Hakkında Bilmediğiniz Farklı Özellikler

Apple iPhone’larda, iPad’lerde ve Mac’lerde bulunan Apple’ın iMessage uygulamasını kullanmak, farkında olmayabileceğiniz bir dizi harika özellik sunar. Yazılı yazışmalarınızı bugüne taşımanın ve gelecekte yaşıyormuş gibi hissetmenin bazı yolları da burada yer alıyor. İşte iMessage hakkında bilmediğiniz özellikler:

iMessage Hakkında Bilmediğiniz Özellikler

Mesaja Tıklı Tutarak Özel Tepki Verin

Kısa mesaj yoluyla iletişim kurmanın en iyi yanlarından biri, hemen yanıt vermek zorunda kalmamanızdır. Gerçek zamanlı bir sohbetten farklı olarak, mükemmel cevabı hazırlayıp yeniden bir metin yanıtı ile zaman ayırabilirsiniz.

Mesaj Pinleyebilirsiniz

Yukarıda belirtildiği gibi yalnızca belirli mesajlar dijital saldırıya gömülmekle kalmaz, aynı zamanda çok sayıda bağlantınız varsa, tüm konuşmalar sürekli büyüyen bir yazışma listesinde kaybolabilir. Bu, özellikle önünüzde olmayan bir şeyi unutabilecek türden biriyseniz tehlikelidir. Önemli bir sohbete geri dönmek zor olabilir ve bu sadece onun var olduğunu hatırlarsanız olur. Ama bir çözüm var! Bir sohbete uzun süre bastığınızda, Mesaj uygulaması size sabitleme seçeneği olan küçük bir menü sunar. Sabitlenmiş konuşmalar normal mesajlaşma listenizden çıkar ve uygulamanın en üstünde daha büyük bir simge olarak görünür. Dokuz adede kadar ayrı konuşmayı sabitleyerek, onları sürekli olarak görünür ve unutulma olasılıklarını azaltabilirsiniz.

Efekt ile Mesaj Yollayabilirsiniz

Bir mesaj yazdıktan sonra, ancak gönder tuşuna basmadan önce, gönder düğmesini basılı tutun ve aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç efekt içeren bir menüye yönlendirileceksiniz. Mesajınıza ustaca biraz pizzaz vermek için dört kabarcık efekti vardır. Slam, yüksek, yumuşak ve görünmez mürekkep, mesajınızı daha etkileşimli bir şeye dönüştürecektir.

Mesajlar için Filtre Kurmayı Deneyin

Artık sadece tanıdığımız insanlardan değil, her zaman mesajlar alıyoruz.

Telefon numaranızı bir şirkete veya kuruluşa her verdiğinizde, büyüyen bir kişi listesine eklenme riskiniz vardır. Aniden alışveriş yaptığınız mağazalardan promosyon mesajları almaya başladınız, tek istediğiniz fişte indirimdi. Neyse ki, kısa mesajlarınızda gereksiz postaların kırpılması için bir çözüm var.

Ayarlar uygulamasına gidin, mesajlara dokunun ve “bilinmeyen gönderenleri filtrele”yi seçin. Artık, bilinmeyen bir kişiden gelen herhangi bir mesaj, çıkışları bile unutabileceğiniz ayrı bir listeye filtrelenecektir. Ayrıca belirli kişileri önemsiz olarak işaretleyebilir ve bunların filtrelenmesini sağlayabilirsiniz. Artık mesajlarınız yalnızca duymak istediğiniz kişilerden veya en azından tanıdığınız kişilerden geliyor.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...