En Teknolojik Otomobil Markaları Hangileri?

Modern arabalar, bilgisayar çağının ileri teknolojisi ile geliştirilmiş onlarca yıllık endüstriyel gelişimin bir sonucudur. Analog araçlar, karbüratörler, uçlar ve hatta manuel cam kranklarıyla klasik otomobil şovunun etki alanı olan geçmişte kaldı. Arabanın düşük giriş seviyesi bir hatchback veya en lüks SUV olması fark etmez – bilgisayarlar her şeyi kontrol eder. Peki en teknolojik otomobil markaları hangileri?

En Teknolojik Otomobil Markaları Hangileri? Almanlar Dominant!

Mercedes-Benz

Her zaman lüksün öncüsü olan Mercedes-Benz, teknolojide de lider olarak anılıyor. Güvenlik ve konfordan performans ve hıza kadar her şeydeki gelişmelerle MB, agresif, cesur ve yaratıcı bir üreticidir.

Sektörde bir yenilikçi olarak MB, 1955 300SL martı kanadında yakıt enjeksiyonu, 1959 220’de burkulma bölgeleri ve 1981 S-Serisi’nde emniyet kemeri ön gerdiricileri dahil olmak üzere seri üretim araçlar için birçok ilke imza attı.

Tesla

Muhtemelen dünyanın en eksantrik milyarder CEO’su tarafından yönetilen Tesla, otomobil ve teknoloji içeren herhangi bir listenin zirvesine yaklaşıyor. Bir elektrikli otomobili kitleler için uygun hale getiren ilk kişi olmak, Tesla’yı otomobil teknolojisinin en ileri noktasına sağlam bir şekilde yerleştiren etkileyici başarılardan sadece biridir. Bir otomobil üreticisi olarak üreticinin en belirleyici kalitesi, yeni teknolojiyi entegre etme ve üretime sokma yeteneğidir. Günümüzün yaygın otomotiv özelliklerinin çoğu, bir zamanlar çılgın Tesla yenilikleri olarak görülen şeyler olarak başladı.

Porshce

Porsche’nin amiral gemisi 911 modeli, bugün yaklaşık 60 yıl önce piyasaya sürüldüğü zamanki temel tasarım ve şekle sahip olarak üretilse de yolların en heyecan verici makinelerinden biri olmaya devam ediyor. İçinde bulunduğumuz serbest piyasa kapitalist sisteminde, hiçbir şirket her yıl aynı ürünü üretemez ve işinde kalmayı bekleyemez. Yine de Porsche, bir otomobil üreticisi çağa ayak uydurduğu ve modern inovasyonu kanıtlanmış bir platforma enjekte ettiği sürece, alakalı kalabileceğini gösterdi.

Size göre en teknolojik otomobil firması hangisi? İlerleyen yıllarda bu üçlü değişebilir mi? Fikirleriniz bizler için çok kıymetli!

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Apple Sanal Gerçekliği Yakında Geliyor!

Saygın Apple analisti Ming-Chi Kuo'ya göre, Apple'ın artırılmış ve sanal gerçeklik deneyimlerinin bir kombinasyonunu sunacağı bildirilen uzun süredir konuşulan karma gerçeklik kulaklığı, Ocak 2023'te...

Safari Arka Planı Nasıl Silinir? Safari’yi Temizlemek Neden Önemli?

Apple kullanıcısıysanız, internette Safari aracılığıyla gezinme olasılığınız yüksektir. Apple, Safari'nin Mac için en hızlı ve en kolay web tarayıcısı olduğunu ve çevrimiçi olmanın en...

Antarktika’da Drone Kullanmak Yasak! Peki Neden?

Drone teknolojisi geliştikçe ve drone fotoğrafçılığı hobisi çoğaldıkça, bu alanda çalışmalar ve çekimler görmeye alışmıştık. Fakat maalesef yakın zamanda Antarktika'dan bir drone görseli görmeyi...