HBO Max Türkiye’ye gelebilir!

HBO Max, önümüzdeki ay 26 Ekim’de Avrupa’da piyasaya sürülecek, akış hizmeti bugün duyurdu. İsveç, Danimarka, Norveç, Finlandiya, İspanya ve Andorra, gelecek yıl şu 14 bölgeye yayılmadan önce kullanıma sunulacak ilk altı ülke: Bosna-Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Moldova, Karadağ, Kuzey Makedonya, Polonya, Portekiz, Romanya, Sırbistan, Slovakya ve Slovenya.

Bölge listesi, şu anda Kıtada HBO España, HBO Nordic ve HBO Go dahil olmak üzere bir avuç farklı akış hizmeti işleten HBO Europe tarafından kapsanan bölgelere karşılık gelir. Şirket daha önce Avrupa HBO markalı hizmetlerini bu yıl içinde HBO Max’e geçirmeyi planladığını açıklamıştı. Şirketin bu tarz bir adım atması ve Türkiye’ye sınır komşusu olan ülkelere kadar gelmesi ilerleyen günlerde Türkiye’de de görülme ihtimalinin olup olmadığını akıllara getirdi.

hbo max

HBO Max Avrupa’ya açılıyor

Listede özellikle İngiltere, İtalya, Fransa ve Almanya gibi daha büyük pazarlar yer almıyor. The Hollywood Reporter, HBO’nun tarihsel olarak bu ülkelerde bağımsız hizmetler işletmediğini, bunun yerine içeriğini Birleşik Krallık’taki Comcast’e ait Sky gibi yerel operatörlere lisanslamayı tercih ettiğini belirtiyor. HBO, “gelecek yıl için ek bölge lansmanlarının da planlandığını” söyledi.

HBO Max International Başkanı Johannes Larcher, “Harry Potter, Game of Thrones ve The Big Bang Theory gibi WarnerMedia filmleri ve dizileri, tüm Avrupa’daki hayranlar tarafından tutkuyla izleniyor” dedi. “HBO Max, onlara bunları ve çok çeşitli başka şaşırtıcı başlıkları izlemeleri için en sezgisel ve kullanışlı izleme deneyimini sağlamak için yaratıldı.” Şu anda Warner Bros., HBO, DC ve Cartoon Network’ten içeriğin yanı sıra Max Originals markalı yeni içeriği içermektedir.

HBO Max, geçen yıl Mayıs ayında ABD’de çıkış yaptı. Haziran ayında, akış hizmeti Latin Amerika ve Karayipler’de 39 bölgede hizmete girdi.

Bugünkü duyuru, Avrupalı ​​müşterilerin akış hizmeti için ne kadar ödemeyi bekleyebileceklerinden bahsetmiyor. HBO, bunun yerine, bu bilgilerin gelecek ay için planlanan sanal bir lansman etkinliğinde duyurulacağını söyledi. Bununla beraber Türkiye pazarı hakkında da ipuçları gelebilir.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...