Mercedes elektrikli üretime tamamen mi geçiyor?

Mercedes-Benz’in amiral gemisi elektrikli sedanı EQS’yi sevenler için sevindirici haber. Firma EQS’in fiyatlarının çok yüksel bulunması nedenilye yeni bir elektrikli sedan üzerinde çalışmaya başladı. Bunun yanında şirket Tesla’ya rakip niteliğinde bir AMG modeli de duyurdu.

Pazar günü, Mercedes elektrikli, aynı teknik platform üzerine inşa edilmiş biraz daha küçük bir sedan olan EQE’yi ortaya çıkardı ve gelecek yıl piyasaya sürüldüğünde şüphesiz EQS modeline göre daha ekonomik bir fiyat ile beraber gelecek. Fakat bu sadece bir tahmin, Mercedes-Benz herhangi bir fiyat paylaşmadı.

Mercedes elektrikli üretime kayıyor!

EQE, 2021 IAA Mobilite konferansında Stuttgart’tan çıkan birkaç diğer elektrikli araç ile beraber açıklandı. Bu durum akıllara “Mercedes daha ne kadar elektrikli üretime kayacak?” sorusunu akıllara getirdi. Duyurulan ten elektrikli model bu değil, EQB kompakt SUV, EQS’nin AMG performansı ve Maybach versiyonları ve elektrikli G-Wagen gibi pek çok elektrikli Mercedes modeli tanıtıldı.

EQE, EQS’den 3,5 inç daha kısa olsa da, şirketin önde gelen elektrikli sedanıyla aynı özelliklerin çoğunu paylaşacak – aslında, Firma, basın bülteninin bir noktasında, EQE’i “EQS’nin iyi genlerini sürdüren bir araç” olarak nitelendirdi.

Tesla’ya rakip AMG geliyor!

Mercedes-Benz geçtiğimiz günlerde 2030 yılına kadar tamamen elektrikli üretime geçeceğini söyledi ve bu da doğal olarak yarış tutkunlarını otomobil üreticisinin AMG alt markasından yüksek performanslı bir elektrikli otomobilin olanakları konusunda heyecanlandırdı. Bugün, 0-100 km/saat hızı 3.4 saniye ve azami hızı 250 km/saat olan son derece hızlı bir spor sedan olan AMG EQS duyuruldu.

AMG EQS, otomobil üreticisinin şirket içi performans iştirakinin ilk akülü elektrikli üretim otomobili olacak. Bu nedenle, sadık müşterilerini memnun etmek ve aynı zamanda yenilerini Tesla’dan uzaklaştırmak amacına sahip.

Elektrikli SUV de geliyor

G-Wagen, parıldayan vurgularla noktalı ve ciddi anlamda moon rover tarzı jantla sahip

Resmi olarak Concept EQG olarak bilinen Mercedes-Benz, Münih’teki 2021 IAA Mobility fuarında sergilendi ve tanıtıldı. Araç hakkında hiçbir detay paylaşılmadı fakat dört çeker olduğu biliniyor.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Cybertruck Aracına İlham Kaynağı Olan James Bond Arabası

Amerika merkezli elektrikli otomotiv devi Tesla'nın CEO'su Elon Musk, herkesin tasarımından etkilendiği aracı olan Cybertruck'ı 2023 yılında piyasaya sürülmeyi planladığını açıklamıştı. Cybertruck'ın tasarımındaki ilham...

F1 Manager 2022: Şu Ana Kadar Bildiğimiz Her Şey

Eğer son birkaç yılını takımın pitstop taktikleri hakkında atıp tutarak geçirmiş bir Ferarri hayranıysanız ya da içinizde bir yerlerde Aston Martin'i zafere taşıyacak adamın...

ABD Neden TikTok’un Kaldırılmasını İstiyor? FCC Komisyonu Açıkladı!

ABD FCC komisyon üyesi Brendan Carr, Google ve Apple'ı TikTok'u ilgili uygulama havuzlarından, App Store'dan ve Play Store'dan çıkarmaya çağırdı. Carr, Çinli ByteDance'in sahip...