GTA 5 Yeni Sürüm ile Birlikte Artık Daha Hızlı!

GTA 5 yeni sürüm ile birlikte artık daha hızlı! Rockstar Games, yeni sürümde neler sunuyor?

Tüm açık dünya fazlalığına rağmen, Grand Theft Auto V aynı zamanda tekrarla ilgili bir oyundur. Görevleri defalarca geçersiniz, sonunda o yüksek hızlı takibi veya şiddetli çatışmaları başarıyla tamamlamaya çalışırsınız. Bu genellikle aynı görevi tekrar tekrar yüklemek anlamına gelebilir ve – oyunun önceki yinelemelerinde – bu süre biraz artabilir ve sinir bozucu bir hale gelebilir. Ancak oyunun yeni nesil konsol sürümünün ilk birkaç saatini tekrar oynayan oyuncuları en çok etkileyen şey, hareket tepkilerinin iyileşmesi oldu.

GTA 5 Yeni Sürüm Hızıyla Beğeni Topladı

GTA V şimdi PlayStation 5 ve Xbox Series X / S için kullanıma sunuldy ve her zamanki yeni nesil yükseltme çeşitlerini içeriyor. Bu, bir dizi görsel mod aracılığıyla erişebileceğiniz 4K görseller, ışın izleme ve 60 FPS oyun desteği anlamına gelir.

Lansmanından yaklaşık on yıl sonra, şimdi bile, GTA V’in Los Santos’un açık dünya yorumu hala etkileyici ve şimdi konsol sürümleri, daha gerçekçi dokular ve aydınlatma ile üst düzey bir PC ile eşit görünüyor. Oyunun grafikleri hala öylesine iyi durumda ki neredeyse yepyeni bir oyunla karıştırabilme imkanına sahipsiniz.

GTA 5 Yeni Sürümde Nasıl Farklılıklar Var?

GTA V’in yeni nesil konsol ve eski nesil konsol sürümleri göz önüne alındığında, grafiksel açıdan farklılıklar göze çarpıyordu. Yapılan geliştirmeler doğrudan yepyeni grafikler olmak yerine yansımalardaki efekt detayları, keskinleştirme, uzak mesafelerde daha iyi netlik gibi fark edilmesi zor yenilikleri barındırıyor.

Yeni nesil sürümün en büyük grafik farkıysa oyun içindeki gece vaktinde belirli bir şekilde görülebiliyor. Oyun içinde gece ortamında yansımalar ve ışıklar daha net bir şekilde görülebilme imkanına sahip.

Bir diğer değişiklik oyunun karakterler arası seçim çerçevesi özelliklerinden biri için de geçerli. Daha önce bu, haritanın bir karakterden diğerine yakınlaştığı çok uzun bir animasyon içeriyordu. Ama yeni sürümle birlikte karakterler arası geçişi yapmak artık çok daha hızlı ve kolay.

GTA V’in 2013’te piyasaya sürülmesinden bu yana pek çok açık dünya oyunu oldu, ancak yine de hala zirvede yer alıyor. Bu konsol güncellemellemesi ile oyun biraz daha güzel hale geliyor ve önemli ölçüde hızlanıyor.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Android Cihazlarda Galeri Yedekleme | Fotoğraf ve Videolar Nasıl Yedeklenir?

Değerli dosyalarınızı (aile fotoğrafları, önemli kişiler ve iş veya okul projeleri) yerel olarak bir cihazda saklarsanız her zaman kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Verileriniz...

En İyi Oyun Monitörleri | Performans Canavarı Monitörler

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte her geçen gün yeni modellerde ve özelliklerde oyun monitörleri çıkmakta. Bu gelişme de bir monitör seçimini oldukça zorlaştırıyor. Yazımızda en...

Apple Watch Series 8 Ne Zaman Çıkacak? İşte Hakkında Tüm Bilinenler!

Bu içeriğimiz, Apple Watch Series 8 hakkında şimdiye kadar bildiğimiz her şeyi söylentilere dayanarak bir araya getiriyor. Ürün döngüsünün henüz erken olduğunu, bu nedenle...