Google ve McLaren Arasında Yeni Formula 1 Ortaklığı

Google ve McLaren, Formula 1 ortaklığı için anlaşma sağladı. İki dev şirket arasındaki ortaklık neleri kapsıyor?

Google’ın Android mobil işletim sistemi ve Chrome Tarayıcısı zaten oldukça hızlı, ancak şimdi kelimenin tam anlamıyla çok daha hızlı olmak üzereler. Bunun nedeni, Google’ın McLaren’ın Formula 1 Takımı ve 2022’de başlayacak olan McLaren MX Extreme E Takımının yeni resmi ortağı olmasıdır.

Google-McLaren Formula 1 Ortaklığının Ayrıntıları Ne?

2020’de McLaren, Android telefon imalatçısı OnePlus ile yaptığı anlaşmadan çekilmişti. Bunun yerine, Google ve McLaren arasında yeni bir anlaşma imzalandı.

Google, McLaren’in Formula 1 ekibinin pistte en iyi performansı göstermesine yardımcı olmak ve daha sorunsuz bir teknoloji deneyimi sağlamak için McLaren’a, yazılımlarını ve ürünlerini sunacak. Bu kapsamda McLaren pistlerde Google’ın sunmuş olduğu 5G özellikli Android cihazları ve Chrome tarayıcıyı kullanacak.

Buna karşılık olarakta McLaren Formula 1 arabasını Android Minifigure logosu ve Chrome tekerlekleri ile donatacak. Ayrıca McLaren, Google’ı çağrıştıran çeşitli şeyleri, arabanın motor çubuğunda, jant kapaklarında, Formula 1 sürücülerinin kask ve giysilerine de ekleyecek.

McLaren Yapılan Anlaşmadan Memnun

McLaren Racing CEO’su Zak Brown yaptığı açıklamada şu sözleri söyledi:

“Google’ı McLaren Racing ailesine katmaktan kesinlikle mutlu ve gururluyuz. Google, teknolojide küresel bir liderdir ve dünyanın dört bir yanındaki insanları birbirine bağlamada çığır açan yenilikçi bir şirket olmuştur. Android ve Chrome gibi platformları operasyonlarımıza entegre ederek ekibimiz, performansı artırmaya odaklanmak için daha iyi desteklenecek. Formula 1 ve Extreme E’yi kapsayan heyecan verici bir ortaklığı dört gözle bekliyoruz”.

McLaren, Formula 1 araçlarına Google ile birlikte mümkün olan en iyi teknolojiyi entegre ederek yarışlarda üstün bir performans sergileyecek. Bu da hem McLaren ailesine yeni bir güç hem de hız tutkunu Formula 1 takipçilerini yeni bir heyecan sunacak.

Sonuç olarak google McLaren Racing ailesine sunacağı teknoloji sayesinde önümüzdeki yarış sezonunda Formula 1 tüm yarış operasyonları için Android destekli cihazları ve Google’ın Chrome tarayıcısını kullanacak.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Tesla Tırı “Tesla Semi” Neden Bir Türlü Çıkamadı?

2017'de Tesla'nın tırı için üretime başlamayı planladığı açıklandı. Bu aracın hiçbir zaman özel sürücülere satılması amaçlanmamıştı, bunun yerine mallarını taşımak için daha çevre dostu...

Bitcoin Enerji Tüketimi Rekor Seviyede Düştü!

Haziran ayında bir düşüş yaşadıktan sonra, Bitcoin fiyatı o kadar düşük kaldı ki, blok zincirinin büyük elektrik kullanımını benzer şekilde düşmeye zorladı. Dijital para...

League Of Legends: Yeni Yıldız Muhafızı Kostümleri Gün Yüzüne Çıktı!

Nilah'ın gelişiyle birlikte, yeni bir Yıldız Muhafızı seti en popüler kostüm serilerinden birinde Dünya'yı korumaya devam edecek. Riot Games, League of Legends'ın en yeni alt...