Google Chrome, Hayatınızı Kolaylaştıracak İki Yeni Güncelleme Aldı

Google, internet tarayıcısı Chrome üzerinden günlük bilgisayar işlemlerinizi çok daha kolay hale getireceğinden emin olan birkaç yeni güncelleme sunuyor. Peki bu güncellemeler neler?

Vurgulamak İçin Bağlantıyı Kopyala

Düşünüyor olabilirsiniz: neden tüm paragrafı kopyalamıyorsunuz? Birincisi, dağınık ve ikincisi, paylaştığınız parçanın faydalı bağlamını ortadan kaldırıyor – yani çok iyi bir çözüm değil. Google‘ın bunu düzeltmek için yaptığı şey, bağlantıları paylaşırken “Vurgulamak için bağlantıyı kopyala” özelliğini eklemektir.

Bir alıcı, yeni araçla oluşturduğunuz bağlantınızı açtığında, onları sayfanın üst kısmı yerine sayfanın seçtiğiniz kısmına gönderir. Bu, bağlam eklemek, zamandan tasarruf etmek ve okuyucuların gözlerini sayfada tam olarak olmasını istediğiniz konuma getirmek için idealdir. Bunu yapmak için, paylaşmak istediğiniz metni vurgulayın, ardından sağ tıklayın ve “Vurgulamak için bağlantıyı kopyala”yı seçin. Ardından bağlantıyı bir e-posta veya mesaj dizisi gibi herhangi bir yere yapıştırabilirsiniz.

Sekme Arama

Başka bir Chrome üretkenlik hilesi, sekmelerinizi daha hızlı bulmak için sekme aramayı kullanmaktır. Çok fazla açık sekmeniz mi var? Yeni gelen güncellemeyle birlikte Chrome, tarayıcımızda yer alan karmakarışık sekmeler arasında aradığımızı bulmamız konusunda bizlere büyük kolaylık sağlıyor.

Bu, Chrome’un sekme arama özelliğinin devreye girdiği ve kullanıcıların her birini tek tek inceleme zahmetine girmeden sekmelerini bulmasını sağladığı yerdir. Chrome pencerenizin üst kısmında, sekme arama simgesini tıklayın veya tüm açık Chrome sekmelerinizin bir listesini görün. Resimde gösterildiği gibi, aradığınız sekmeyi arayabilirsiniz.

Gelen bu yeni özellikler şimdilik yalnızca masaüstü bilgisayarlar için Chrome’da kullanılabilir, mobil cihazlarda şu an için kullanılamaz. Mobil cihazlara ne zaman geleceği konusunda kesin bir bilgi yok, bu nedenle bu tür verimlilik iyileştirmelerinin en iyi iPhone ve en iyi Android telefonlara ulaşması biraz zaman alabilir.

Sizler Google Chrome’a gelen bu yeni özellikleri beğendiniz mi? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın!

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Valve’nin Steam Deck Alıcılarına Bazı Güzel Haberleri Var!

Steam Deck taşınabilir oyun konsoluna yönelik yüksek talep ve devam eden tedarik sorunları, birçok tüketicinin cihazı satın alma fırsatını beklemesine neden oldu. Valve Mart...

Elektrikli Otomobillerin Değer Kaybı Neden Fazladır?

Arabanız için benzin veya motorin almak bir noktadan sonra pahalı geliyorsa, elektrikli bir tane satın almak çekici görünebilir. Bununla birlikte, fark etmeyeceğiniz şey, ne...

En İyi Android Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları Nelerdir?

Günümüzde telefonların kameraları oldukça gelişmiş durumda. Bu sayede de çok güzel fotoğraflar çekebiliyoruz. Ama her ne kadar kameralar gelişmiş olsa da çektiğimiz fotoğrafları düzenleme...