Forza Horizon 5 İnceleme: Serinin Son Oyunu Hakkında Tüm Bilinenler

Uzun süredir birçok oyun severin beklediği Forza Horizon 5 için sistem gereksinimleri, oynanış, fiyat ve daha birçok detayı inceleme yazımızda sizler için derledik.

Forza Horizon 5, açık dünya, 500’den fazla sürülebilir araba ve altı farklı sürüş stiline ayrılmış, çeşitli hava koşulları, zorluklar ve kullanıcı oluşturma yoluyla sonsuz hale getirilen yüzlerce yarış ve hikaye görevi ile 100 kilometrekarelik muhteşem çeşitlilikte bir deneyimi oyunculara sunuyor. Zorluk ve ihtiyaçlar için erişilebilirlik seçeneklerinin yanı sıra her araca ince ayar yapma yeteneği, herkes için gerçekten benzersiz bir deneyim sağlıyor.

Senaryolar tüm yüksek hızlı hayalleri yerine getirecek olsa da, karakterler ve diyaloglar yolun son derece ortasında kalıyor. Radyo spikeri size sürekli olarak ne kadar süper bir yıldız olduğunuzu hatırlatıyor, kontrollere daha yeni alışmış olsanız bile, samimiyetsiz ve direksiyon başında geçirdiğiniz süreye uymayan film müziği kadar kendini tekrar ediyor. Tutarlı bir başka sorun da, sizi daha fazla ve daha hızlı açmaya teşvik eden oyun içi reklamların sık sık gelmesidir ve bu da can sıkıcı olabilir.

Keşfetmek için geniş ama açık bir dünya

Forza Horizon 5 dünyasına giriş yaptığınızda fark edeceğiniz ilk şey haritanın ne kadar geniş olduğu olacaktır. Yine de, her santimini tamamlanmış hissediyor. Hepsi tek bir bölgede yer almasına rağmen, oyun 11 farklı habitatı bir araya getiriyor; antik şehirlerden modern kalelere, uykulu kumsallara ve aktif volkanlara kadar, sürdüğünüz her yol, görülecek yeni bir şey sağlar. Oynanış, toprak yollar, sokak yarışı ve PR stuntları dahil olmak üzere altı farklı yarış stiline bölünmüştür, böylece tercih ettiğiniz sürüş tarzına göre görevleri seçebilirsiniz.

Xbox Series X ve Xbox Series S‘de, kare hızı en yüksek grafik doğruluğunda 30 FPS ile sınırlandırılmıştır ancak ister grafik ister performans modunu (60 FPS’de oynamanıza izin verir) seçin, oldukça iyi bir performans ortaya koyuyor. İster sürüyor, ister fotoğraf çekiyor veya kişiselleştiriyor olun, her açıdan saf mükemmellik görünürler. Her araç çevreye farklı ve gerçekçi tepki verir ve ayrıca hava durumuna bağlı olarak zıt bir sürüş deneyimi sağlar. Kontrolör, farklı pist tarzlarına uyum sağlamak için dinamik olarak gürleyerek sizi yolda olma deneyimine kaptırır.

Daha fazla yarışta yarıştıkça, daha fazla yarış seçeneğinin ve hikaye görevlerinin kilidini açma fırsatına sahip olursunuz ve dünyanın önünüzde açılmasına izin verirsiniz. Bu görevler, bir filmde akrobasi yarışçısı olduğunuz hikaye tabanlı görevlerden her maceranın sonundaki ultra uzun pistlere kadar çeşitli temaları kapsar.

Seçenekler

Seçeneklerin hayranları Forza Horizon 5 menülerinde canlanacak. Buradaki öne çıkan özellikler arasında, altyazı ve renk körü dostu oyun sunan erişilebilirlik menüsü ve her şeyi tercihinize göre ayarlamanıza olanak tanıyan çok çeşitli zorluk seçenekleri yer alıyor. Hatta her araç için kapsamlı ayar seçenekleri vardır, böylece onları tam istediğiniz gibi sürmelerini sağlayabilirsiniz.

Her şey, özellikle başlangıçta, bazen çok bunaltıcı olabilir. Ancak Forza Horizon 5, size atlamayı ve sadece denemeyi öğretiyor. Haritanın yavaş yavaş açılma şekli, size ders vermenin bir yolu olarak hizmet ederken, aynı zamanda sizi yeni bir şeyler denemeye teşvik ediyor.

İlk olarak, oyunun standart sürümü ile çok sayıda erken oyun kilidi ve vaat edilen genişleme paketleri sunan, ancak fiyatı neredeyse iki katı olan premium sürüm arasında bir seçim var. İster haritadaki çeşitli ahırlarda gizlenmiş nadir arabaları bulmakta zorlanıyor olun, ister en son çıkan kornaya veya tuhaf ifadeye sahip olmak istiyorsanız, Forza Horizon 5, sizin için oyun içi mağazaya sahiptir. Birçoğunun kilidi oyun ve şans yoluyla açılabilir, ancak en sevdiğiniz oyun içi öğelerin kilidini açmak için kesinlikle önceden ödeme yapmanız önerilir.

Yarış oyunlarının hayranları Forza Horizon 5’in şaşırtıcı derecede gerçekçi açık dünyasında istedikleri her şeyi ve daha fazlasını elde edecekler. Karmaşık ayrıntılı kullanıcı özelleştirme ve erişilebilirlik seçenekleri sayesinde oyunculara sınırsız oyun fırsatı sunulur. Ormanda bir yük treni ile yarışmak veya bir geçitte bir uçurumdan süzülmek gibi senaryolar iyi yazılmış olsa da, karakterler ve diyaloglar güvenli ve yumuşak olma eğilimindedir; ve bu, baş döndürücü bir dizi satın alınabilir eklenti ve oyunda harcadığınız saatlerin gölgesinde kalan bir film müziği ile birleştiğinde, muhtemelen yeni gelenleri korkutup kaçıracaktır. Buna rağmen Forza Horizon 5, şimdiye kadarki en çarpıcı ve çeşitli yarış deneyimini sunarak yeni Xbox konsollarının yeteneklerini sınırlarını zorladı.

Sistem Gereksinimleri

Forza Horizon 5’in sistem gereksinimlerini detaylı bir şekilde derlediğimiz yazımıza aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Forza Horizon 5 fiyatı (Steam)

  • Standard Edition | 299,00 TL
  • Deluxe Edition | 399,00 TL
  • Premium Edition | 499,00 TL

Forza Horizon 5 (Microsoft Store) fiyatı

  • Standard Edition | 469,00 TL
  • Deluxe Edition | 535,00 TL
  • Premium Edition | 669,00 TL

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Ferrari Nasıl Kuruldu? | Ferrari’nin Kuruluş Hikayesi

Ferrari'nin Kuruluşu Ferrari, İtalya'nın gururu olan otomobil üreticilerinden biridir. Lüks ve performans odaklı araçlarıyla dünyanın dört bir yanında tanınmaktadır. Ferrari'nin kuruluşu, 20. yüzyılın başlarına kadar...

En Büyük Meme Coin’ler Neler?

Meme coin'ler, internette popüler kültürün bir parçası haline gelen meme'lerden esinlenerek oluşturulan kripto paralardır. Meme coin'ler genellikle dalga geçme amacıyla oluşturulurlar ve çoğunlukla değersizdirler....

Formula 1 Tarihinin İstatiksel Olarak En İyi Pilotları

Formula 1, dünya genelinde milyonlarca insan tarafından takip edilen bir yarış serisidir. Formula 1 tarihinde, birçok pilot ismi yerini aldı ve bu isimler, yarış...