Ford Mustang Mach-E Modelleri Geri Çağırıldı: İşte Nedeni

Ford, tamamen elektrikli SUV’u Mustang Mach-E modelleri için kötü bir haber verdi.

İlk tanıtıldığı andan itibaren eleştiri yağmuruna tutulan Mustang Mach-E, şimdi de bir geri çağırılma vakası ile karşı karşıya.

Ford Mustang Mach-E modelleri geri çağrılıyor

Ford’un çığır açan Mustang Mach-E elektrikli SUV‘si, hem ön cam hem de açılır tavan camıyla ilgili iki geri çağırma durumu yaşandı.
Michigan merkezli üretici, SUV’nin ön camı ve sunroofunun üretim sırasında parçaların ayrılmasına neden olabilecek şekilde yanlış yapıştırılmış olabileceğini söylüyor.

Ön camı geri çağırma, 24 Şubat 2020 ile 18 Haziran 2021 arasında üretilen 17.692 adet Mustang Mach-E aracı için geçerli olacak.
Ford, Şubat 2020 ile Haziran 2021 arasında üretilen tamamen elektrikli Mustang Mach-E SUV’sinin 17.692’sini, üretim sırasında ön camları çerçevelerine düzgün şekilde yapışmamış olabileceği için geri çağırma planlarını duyurdu. Ford, Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi’ne (NHTSA) ilettiği bir dosyada, etkilenen sahiplerin 27 Ekim’den itibaren bilgilendirileceğini söyledi. Araç sahiplerinin, onarım için yerel bayilerine götürmeleri tavsiye ediliyor.

Ön cam sorununa ek olarak, SUV’nin cam açılır tavanını etkileyen benzer bir sorun için 13.544 adet Mach-E de geri çağrıldı. Bu dosyada Ford, gevşek olması halinde SUV’nin tavan camının araç kullanımdayken uçup yol tehlikesine yol açabileceğini belirtti.

Nedeni, üretim işlemi sırasında kullanılan yanlış yapıştırılmış yapıştırıcı gibi görünüyor ve önerilen düzeltme oldukça basit görünüyor. Ford, sunroof için yapılan düzeltmenin, camın çatıdan ayrılmamasını sağlamak için ek üretan yapıştırıcı eklemeyi içerdiğini belirtti. Ford, ön camın doğru miktarda yapıştırıcı kullanılarak çıkarılacağını ve yeniden takılacağını söyledi.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

00:05:01

Eyfel Kulesini Satan Adam: Kont Victor Lustig Kimdir?

Dolandırıcılık teknolojinin de gelişmesiyle giderek arttı ve insanları dolandırmak artık çok daha kolay hale geldi. Öyle ki teknolojiden anlamayan insanlar dolandırıcı insanların bir...

Bilim İnsanları Robotlara Gülmeyi Öğretiyor!

Yapay Zeka, hayal edilemeyecek kadar karmaşık görevleri başarabilir. Bundan dolayı bilim insanları robotlara gülmeyi öğretiyor. Kyoto Üniversitesi'ndeki bilim insanları, bir robota bir insanla konuşurken...

Intel ARC Ekran Kartları Hakkında Tüm Bilinenler

Intel, Arc ekran kartı serisi ile GPU oyununu devralmak istiyor ve çok açık bir şekilde NVIDIA'yı birincil hedefi olarak görüyor. Sabırla bu serinin 2022'nin...