Kripto Para Yeni Altın Olabilir mi?

Deutsche Bank Makro Stratejisti Marion Laboure, kripto para ve benzeri varlıkların bu yüzyılın “dijital altını” olma potansiyeline sahip olduğuna inanıyor. Ancak, önümüzdeki birkaç yıl içinde kripto para biriminin fiyatının “ultra değişken” olmasını bekliyor.

Laboure ayrıca Ethereum‘un kullanım durumlarını övdü ve varlığı “dijital gümüş” olarak etiketledi.

kripto para

Kripto Para trendi hız kesmeden devam ediyor.

Deutsche Bank Analisti ve Makro Stratejisti Marion Laboure’a göre Bitcoin, dünya COVID-19 salgını ve hükümetlerin eylemleri nedeniyle artan enflasyon, şüphe ve korkudan muzdarip olduğunda devreye girmek için gerekli tüm niteliklere sahip. Arzı sabit olduğu için (21 milyondan fazla BTC olmayacak), varlığın artan enflasyona karşı bir koruma olarak başarılı bir seçim olabileceğini belirtti.

Yetkililerin nüfus üzerindeki artan kontrolü, Bitcoin’i insanlar için çekici kılacak başka bir faktör olabilir. Laboure, bu gibi durumlarda, yıllar boyunca insanoğlunun altın gibi hükümetlerin yetkisinde olmayan varlıklara yöneldiğini hatırlattı. Bununla birlikte yönetici, BTC’nin “21. yüzyılın dijital altını” olabileceğine inanıyor.

Deutsche Bank’ın yakın geçmişte konuyla ilgili farklı bir görüşü olduğunu belirtmekte fayda var. Geçen yıl, Alman çok uluslu yatırım bankasından bir rapor, Bitcoin’in yüksek oynaklığının, dijital varlığı “güvenilir bir değer kaynağı” olmaktan çıkaran bir engel olduğunu belirtti.

Laboure’a göre, BTC’nin artan dalgalanmaları sonsuza kadar sürmeyecek. Varlık şu an itibariyle “riskli” olmaya devam ediyor ve “öngörülebilir gelecekte aşırı volatil” olabilir, ancak tıpkı bu sorunu yaşayan altın gibi BTC de eninde sonunda üstesinden gelecektir.

Bitcoin, kripto alanında öncü ve piyasa değerine göre en büyük dijital varlık olsa da, Laboure, Ethereum’un değerlerini de övdü. Merkezi olmayan finans (DeFi) projeleri gibi birçok uygulama ve kullanım durumu sunduğu için kripto para biriminden daha fazlası olduğuna dikkat çekti.

Aslında, modaya uygun olmayan tokenlerin (NFT’ler) çoğu, Ethereum blok zincirinin bir parçasıdır ve ETH’nin “dijital gümüş” olabileceğini belirtti. Laboure, önümüzdeki beş yıl içinde başka hiçbir kripto para biriminin Bitcoin veya Ethereum’dan daha güçlü olamayacağını da iddia etti.

UYARI: Weblejyon web sitesinde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır ve bir satın alma teklifi veya başka bir işlem yapmaya davet teşkil etmez, ayrıca herhangi bir yatırım tavsiyesi içermez.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...