Ford F-150 ve Ford Raptor Arasındaki Fark

Amerikan model arabalar çoğu insan için vazgeçilmez bir tutkudur. Çünkü Amerikan model arabalar gerek tasarımı ile olsun gerekse de sahip olduğu özellikleri ile birçok arabadan öne çıkmayı başarıyor. Ayrıca Amerikan model kamyonetler de ayrı bir ilgi odağıdır. Birçok kişi eğer bir Amerikan model kamyonet almak isterse genellikle Ford F serisini tercih eder. Ayrıca F serisi ABD’de Haziran 2022’de en çok satan otomobil modeli olmayı başarmıştır. Peki ya Ford F serisinin en çok tercih edilen modellerinden olan Ford F-150 ve Ford Raptor arasındaki fark nedir?

Ford F-150 ve Ford Raptor Arasındaki Motor Farkı

Ford Raptor, 10 vitesli otomatik şanzımana ve 3.5 litrelik EcoBoost V6 dizel motora sahiptir. 10 vitesli vites değiştirilebilen otomatik şanzıman, vitesleri sayesinde daha fazla çekişe olanak tanır. Bu da ağır bir yükü rahatlık ile taşımasına olanak sağlar. Ve 450 beygir gücünün üstünde bir güç üretir.


Ford F-150 ise V6 konfigürasyonunda düzenlenmiş Ford Raptor’a göre daha küçük ama oldukça güçlü 2,7 litrelik turboşarjlı dizel motora sahiptir. Motor, 10 vitesli bir otomatik şanzıman ile sürücülerinin kullanımına sunuluyor. Ayrıca Ford F-150’nin 2023 modeli birden fazla motor konfigürasyonu sunuyor. Ve Ford F-150, 400 beygire kadar güç üretebiliyor.

Ford-150, motor çeşidine bağlı olarak 1.840 ila 3.250 pound arasında tutabilirken, 12.000 ila 14.000 pound ağırlığında bir römork çekebilir. Raptor ise sadece 1.400 pound daha düşük bir yük kapasitesine ve 8.200 pound çekme gücüne sahip, bu da onu ağır nesneleri taşımak veya çekmek için nispeten daha az çekici hale getiriyor.

Harcadıkları Yakıt Ve Satış Fiyatları

Her iki araç da sahip oldukları motorlardan dolayı oldukça fazla yakıt tüketiyorlar. Tahmin edildiğine göre, Ford F-150’nin 2023 modeli 2.7 litrelik motor varyantı, şehir içinde 40 litre benzin ile yaklaşık 320 km yol gidebiliyor. Raptor ise F-150’ye nazaran daha fazla yakıt tüketiyor.

Güç değerleri, iki Ford kamyonunun fiyatını da etkiler. Ford F-150, en düşük XL döşeme için 32.000 $’lık bir başlangıç ​​fiyatına sahipken, Platinum 64.000 $’a kadar çıkabilir. Raptor ise yaklaşık 72.000 $’lık bir fiyat ile karşımıza çıkıyor.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Ferrari Nasıl Kuruldu? | Ferrari’nin Kuruluş Hikayesi

Ferrari'nin Kuruluşu Ferrari, İtalya'nın gururu olan otomobil üreticilerinden biridir. Lüks ve performans odaklı araçlarıyla dünyanın dört bir yanında tanınmaktadır. Ferrari'nin kuruluşu, 20. yüzyılın başlarına kadar...

En Büyük Meme Coin’ler Neler?

Meme coin'ler, internette popüler kültürün bir parçası haline gelen meme'lerden esinlenerek oluşturulan kripto paralardır. Meme coin'ler genellikle dalga geçme amacıyla oluşturulurlar ve çoğunlukla değersizdirler....

Formula 1 Tarihinin İstatiksel Olarak En İyi Pilotları

Formula 1, dünya genelinde milyonlarca insan tarafından takip edilen bir yarış serisidir. Formula 1 tarihinde, birçok pilot ismi yerini aldı ve bu isimler, yarış...