Ferrari Purosangue, Tanıtımı Öncesinde İlk Kez Sızdırıldı!

Tanıtımı yaklaşan süper SUV Ferrari Purosangue, tanıtımı öncesinde sızdırıldı! Ferrari’nin ilk SUV modeli nasıl bir tasarıma sahip?

Ferrari’nin bir SUV üretmesi fikri bile başlı başına birçok tartışma yarattı ve yaklaşmakta olan Purosangue’a bu ilk bakış, kesinlikle insanları yeniden konuşmaya sevk edecek. Sosyal medyada dolaşan birkaç sızdırılmış görüntü, yeni Ferrari SUV’yi fabrika zemininde ön ve arka açılardan gösterdiğini iddia ediyor.

Lamborghini, Maserati, Aston Martin ve daha fazlası gibi ünlü süper otomobil markalarının süper SUV’larına sahip olduktan sonra, bir tane daha karşılamanın zamanı geldi. Bu sefer, Ferrari’den bir model geliyor. İtalyan devi henüz Purosangue SUV’unu piyasaya sürmedi, ancak sızdırılmış bazı fotoğraflar internette dolaşıyor ve birçok detayını gözler önüne seriyor. İşte Ferrari Purosangue’den olduğu iddia edilen görseller:

Yeni Ferrari Purosangue

Burada görülen genel şekil, Purosangue’ın daha önce ortaya çıkan casus fotoğraflarında görülenlerle örtüşüyor. Uzun bir burnu, dört kapısı ve GTC4Lusso modelinden tamamen farklı olmayan eğimli bir tavan çizgisi var gibi görünüyor. Kaputtan keskin bir kesim çizgisi uzanıyor ve ön kapının oyulmuş bir kısmını oluştururken, tekerleğin etrafındaki siyah plastik gövde kaplaması, bir SUV parçası gibi görünmesini sağlıyor. Arkada, iki arka lamba setini birbirine bağlayan tam genişlikte bir ışık çubuğu var gibi görünüyor.

Kuyruk çevresinde Purosangue, bagaj kapağı için kullanılan ördek kuyruğu spoilerinin çekiciliğini vurgulayan tam genişlikte bir ışık çubuğu kullanıyor. Tamponun alt yarısı siyah bir temayla yapılmış ve dörtlü egzoz uçları barındırıyor. Arka tekerlek kemerleri etli ve kuyruğa tehditkar bir duruş kazandırıyor.

Yeni Ferrari Purosangue Teknik Özellikleri

Muhtemelen bir elektrik motorunun yardımıyla turboşarjlı bir V-8 motoru, Purosangue’nin güç aktarma organı için en olası seçimdir. Ancak Ferrari’nin kaputun altına hibrit bir V-12 kurulumu veya temel model için bir V-6 hibrit güç aktarma organı yerleştirmesi mümkün. Purosangue resmi çıkışını yaptığında bu yıl daha fazlasını öğreneceğiz. Ferrari, üretimin 2022’de başlayacağını ve müşteri teslimatlarının gelecek yıl başlayacağını doğruladı.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...