Ethereum mu Solana mı? Hangisi Daha İyi Karşılaştırdık!

Kripto para piyasalarında günden güne gelişen ve değişen pek çok şey mevcut. Blockchain teknolojisi kendini sürekli yeniliyor ve sanırım bunu durdurmanın bir yolu bulunmuyor. Bu bağlamda ilklerden bir tanesi Ethereum olarak öne çıkıyor. Ethereum akıllı kontratlar aracılığı ile pek çok işlem gerçekleştirmenize olanak tanıyor. Fakat rakipleri de günden güne artıyor, en büyük rakibi sayılabilecek isim ise Solana. Peki hangisi daha iyi? Ethereum mu Solana mı?

Ethereum mu Solana mı?

Ethereum, piyasa sıralamasına göre en büyük 2. kripto para ve bunun belli başlı avantajları bulunduğu gibi dezavantajları da bulunuyor. Gün içinde pek çok transfer ve işleme ev sahipliği yapıyor fakat bunlar gas ücretlerini artırıyor ve beraberinde ağı da yavaşlatıyor. En son paylaşılan verilere göre Ethereum’un 1 işlem yapabildiği sürede Solana 60’ın üzerinde işlem gerçekleştirebiliyor. Bunun yanı sıra Ethereum ücret olarak pahalıyken Solana’nın ücretleri daha makul seviyelerde.

Solana’ya bakacak olursak ise ilk onda zaman zaman yükseldiğini ve düştüğünü görüyoruz. Ethereum gibi kalıcı ve sağlam bir yeri bulunmuyor.

Fiyat Durumları ve Muhtemel Hareketler

Ethereum güncel olarak 3000 dolar seviyelerinden işlem görürken Solana 103 dolardan görüyor. Bu açıdan bakıldığı zaman arada devasa bir uçurum bulunuyor diyebiliriz. Fiyat hareketleri için ise En son yaşanan büyük düşüşte Solana ciddi değer kaybetti, 250 dolar civarlarından 60-70 dolara kadar geriledi. Ethereum ise çok daha sağlam durdu. Tamamen Bitcoin’e bağlı olan bir piyasada Ethereum’un biraz da olsa bağımsız hareket ettiğini söyleyebiliriz. Bunların beraberinde Avalanche, Terra ve Cardano gibi daha pek çok rakip de bulunmakta. Tabii ki son takdir kullanıcılara ait, siz bu seçenekler arasından hangisini Ethereum’a rakip görüyorsunuz? Görüşleriniz bizler için kıymetli!

UYARI: Weblejyon web sitesinde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır ve bir satın alma teklifi veya başka bir işlem yapmaya davet teşkil etmez, ayrıca herhangi bir yatırım tavsiyesi içermez.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Android Cihazlarda Galeri Yedekleme | Fotoğraf ve Videolar Nasıl Yedeklenir?

Değerli dosyalarınızı (aile fotoğrafları, önemli kişiler ve iş veya okul projeleri) yerel olarak bir cihazda saklarsanız her zaman kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Verileriniz...

En İyi Oyun Monitörleri | Performans Canavarı Monitörler

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte her geçen gün yeni modellerde ve özelliklerde oyun monitörleri çıkmakta. Bu gelişme de bir monitör seçimini oldukça zorlaştırıyor. Yazımızda en...

Apple Watch Series 8 Ne Zaman Çıkacak? İşte Hakkında Tüm Bilinenler!

Bu içeriğimiz, Apple Watch Series 8 hakkında şimdiye kadar bildiğimiz her şeyi söylentilere dayanarak bir araya getiriyor. Ürün döngüsünün henüz erken olduğunu, bu nedenle...