En İyi HBO Dizileri: Televizyon Tarihinin Rekor Kıran Eserleri

Konu yabancı diziler pek çok kaliteli stüdyo ve kanal saymak mümkün. Özellikle son yıllarda dijtale kayan platformlarla beraber rekabet ciddi şekilde artış gösterdi. Bu durum beraberinde kaliteyi de tetiklemiş olsa da başından beri çizgisini bozmayan ve olabilecek en kaliteli yapımları çıkaran kanal HBO diyebiliriz.

En İyi HBO Dizileri

Yıllardır kalitesini koruyan ve üstüne ekleyerek ilerleyen HBO, pek çok yapım ile gündeme geliyor. Peki o kadar kaliteli yapım arasından “en iyi HBO dizileri” hangileri? Sizler için derledik.

1- The Sopranos

Tarihin en iyi drama dizilerinden bir tanesi olarak kabul edilen Sopranos, New Jersey’deki İtalyan asıllı mafya ailesini konu alıyor. Fakat konusunu bu şekilde sınırlandırmak oldukça güç, dizi sizi gündelik hayatın ayrıntıları ile buluştururken aile, sadakat, geçim sıkıntısı gibi çeşitli konulara değiniyor.

Tony Soprano çevresinde şekillenen hikaye çoğu zaman felsefi bakış açılarına ve detaylı psikolojik düşüncelere yer veriyor.

2- Leftovers

Dünya nüfusunun belli bir kısmının ortadan kaybolmasını konu alan yapım eşine az rastlanan türden bir eser. İnsanların nasıl kayboldukları ve nereye gittikleri ile ilgilenmekten çok kalanların psikolojisi ve hayatı üzerine duran dizide birbirinden farklı karakterlerin derinlemesine incelenmesine tanıklık ediyoruz. Ana karakter Kevin, polis olarak hayatını sürdürmeye çalışırken zor bir süreç ile de karşı karşıya kalıyor.

3- Game of Thrones

HBO dizilerinden bahsedip Game of Thrones’dan bahsetmemek mümkün değil. Hemen hemen izleyen herkesin beğenisini toplayan bu yapım, dizi tarihinin ayrılmaz bir parçası olarak akıllarda kaldı. Orta çağ temalı fantastik evreni ile izleyenlerin gönlünde taht kurdu ve bununla beraber en iyi kitap uyarlaması dizilerden bir tanesi oldu.

4- True Detective

Her sezonunda farklı karakterlere ve olaylara odaklanan True Detective, her sezonu ile takdir toplasa da ilk sezonun yeri ayrı diyebiliriz. Ana karakter Rust’ın filozofvari konuşmaları ve yıllar süren bir cinayet davasına yakından göz attığımız dizide dikkat kesilmeniz gereken pek çok sahne var. Polisiye yapımlar arasında bambaşka bir yeri olan True Detective’in en iyi HBO dizilerinden bir tanesi olduğu ise su götürmez bir gerçek.

5- The Wire 

Amerika’nın Baltimore şehrinde geçen dizi, suç dünyasının derinliklerine yolculuk yapmanızı sağlıyor. Yapım temelde gerçek olaylardan esinlenerek hazırlanmış ve bu durum sayesinde senaryonun ayakları yere sağlam basıyor.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Ferrari Nasıl Kuruldu? | Ferrari’nin Kuruluş Hikayesi

Ferrari'nin Kuruluşu Ferrari, İtalya'nın gururu olan otomobil üreticilerinden biridir. Lüks ve performans odaklı araçlarıyla dünyanın dört bir yanında tanınmaktadır. Ferrari'nin kuruluşu, 20. yüzyılın başlarına kadar...

En Büyük Meme Coin’ler Neler?

Meme coin'ler, internette popüler kültürün bir parçası haline gelen meme'lerden esinlenerek oluşturulan kripto paralardır. Meme coin'ler genellikle dalga geçme amacıyla oluşturulurlar ve çoğunlukla değersizdirler....

Formula 1 Tarihinin İstatiksel Olarak En İyi Pilotları

Formula 1, dünya genelinde milyonlarca insan tarafından takip edilen bir yarış serisidir. Formula 1 tarihinde, birçok pilot ismi yerini aldı ve bu isimler, yarış...