En İyi Cem Yılmaz Filmleri: Listenin Başında Hangi Yapım Var?

Cem Yılmaz tartışmasız Türkiye’nin en büyük aktörlerinden bir tanesi olarak tarihe geçti. 90’lı yıllardan bu yana gerek komedi gerekse de drama alanında ürettiği yapımlarla mevcut popülerliğini kazandı. Kimilerine göre ise Cem Yılmaz tam tersi bir imaj çizerek başarısız biri olarak anılıyor. Fakat bu ikilimi şimdilik bir kenara bırakarak gelin en iyi Cem Yılmaz filmleri nedir göz atalım.

En İyi Cem Yılmaz Filmleri: Top 5

5 – Av Mevsimi

Türk sinemasında polisiye/gerilim denilince akla bomba gibi düşen filmlerden bir tanesi olan Av Mevsimi, Cem Yılmaz’ın standart çizgisinin çok dışında bir deneyim sunuyor. Deli lakaplı İdris karakterine hayat veren aktör; Çetin Tekindor, Şener Şen ve Okan Yalabık gibi profesyonel isimlerle bir araya geliyor.

IMDb puanı: 7.4

4 – Yahşi Batı

En İyi Cem Yılmaz filmleri

2010 yılına bomba gibi düşen ve birden fazla kültürü bir arada sunarak kafaları karıştırdığı kadar da komediye doyuran bir yapım olan Yahşi Batı, Yılmaz’ın klasik kadrosu ile ortaya çıkardığı bir yapım. Film temelde Osmanlı Devletinde görev alan iki memurun ABD’ye gitmesini konu alıyor.

IMDb puanı: 7.4

3 – Arif V 216

Arif Işık karakterinin favori robotu olan 216 ile geçmişe seyehat etmesi ve beraberinde gelişen olaylara şahit olduğumuz yapım, 2018 yılında yayınlandı ve komedi-bilim kurgu alanında yeni bir kapı açtı.

IMDb puanı: 7.1

2 – GORA

GORA, 90’lı ve 2000’li nesilin beraber büyüdüğü, diyaloglarını ezbere bildiği ve tekrar tekrar izlemekten keyif aldığı bir yapım olarak tarihe geçti. Globaldeki en popüler filmlerden bir tanesi olan Matrix’e göndermeleriyle de anılan yapım, Cem Yılmaz’ın en en kalite ve ayrıcaklıklı eserlerinden bir tanesi. 2004 yılında vizyona giren film, günümüz şartlarında hala izlenebilecek kadar eşi olmayan derecede kaliteli desek yanlış olmaz.

IMDb puanı: 8.0

1 – AROG

GORA’nın devam filmi olan AROG’ta ise başka bir gezegene değil tarihte 1 milyon geriye gidiyoruz… Film bu açıdan bir çok tarihi hata barındırsa da geçtiği evren itibariyle sorgulanması sağlıklı olmayabilir. Yine GORA’da olduğu gibi yıllarca unutulmayacak espriler bırakan yapım 2008 yılında vizyona girmişti.

IMDb puanı: 7.3

Sizin en sevdiğiniz Cem Yılmaz yapımı hangisi? Fikirleriniz bizler için çok kıymetli!

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...