En İyi Call of Duty Oyunları

2000’li yılların başından beri oyun dünyasının ayrılamaz bir parçası haline gelen Call of Duty pek çok oyuncunun favorisi. İlk defa bundan 18 yıl önce 2003 yılında piyasaya sürülen Call of Duty (CoD) 2023 yılını boş geçeceğini açıkladı. Son senelerde hemen hemen bütün her sene yeni bir oyun çıkaran Activision’ın neden böyle bir karar verdiği bilinmiyor. En iyi Call of Duty oyunları hangileri?

En İyi Call of Duty Oyunları Hangileri?

Gelecek yılın boşluğunu en aza indirgemek açısıyla geçmişe dönük en iyi CoD oyunlarını sizler için derledik.

Black Ops 2

Black Ops 2 pek çok açıdan Call of Duty serisine farklı bir hava katmasıyla hatırlanıyor. Safari tarzındaki savaş alanları, derinlemesine karakterleri ve en önemlisi de baş kötüsü ile oldukça çarpıcı bir etki bıraktı. Activision pek çok yeni oyun çıkarsa da serinin sevenleri arasınad Black Ops 2’nin ayrı bir yeri vardır.

Call of Duty Infinite Warfare

Hemen hemen hepimizin Game of Thrones’dan tanıdığı “Jon Snow” veya aktörün gerçek ismi ile Kit Harington bu seride bizzat rol almıştı. Çeşitli uçakların ve hava araçlarının kontrol edilebilirliği, farklı savaş ekipmanlarının bölüm başlamadan seçilerek kombin edilebilmeleri Infinite Warfare’ı serinin içinde başka bir noktaya konumlandırdı diyebiliriz.

Call of Duty Advanced Warfare

Bu sefer ise Hollywood’un ünlü ismi Kevin Spacey ile taçlandırılmış bir Call of Duty’i eserine deyineceğiz. Advanced Warfare her ne kadar bazı pazarlama yanlışlarına kurban gitmiş olsa bile serinin önemli parçalarından bir tanesi.

Call of Duty Modern Warfare

Koca bir nesle Call of Duty’i sevdiren oyun ise hiç şüphesiz Modern Warfare’dır. İngiliz Captain Price ve onun komutasındaki ekibi üç oyun boyunca çeşitli noktalarda nefes kesen operasyonlara imza atıyorlar. Oyuncu ile karakterler arasında zaman içinde ciddi bir bağ oluşuyor. Bu oyunu özel yapan en önemli etken ise CoD serisinin 2. Dünya Savaşı konseptinden sıyrılıp modern dünyada bir savaşı ele alması diyebiliriz.

En iyi Call of Duty oyunları yazımızı yorumlarda değerlendirebilirsiniz.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...