Bitcoin Yükselir mi? Ukrayna – Rusya Savaşı Kriptoları Vurdu!

Dün gece 37500 dolar seviyelerinde seyreden Bitcoin, Rusya ve Ukrayna arasındaki gerilimin savaşa dönüşmesi ile ciddi düşüş kaydetti. Lider kripto varlık saatler içinde %7 gerileyerek 34.300 desteğine kadar geri çekildi. Yazının girildiği dakikalarda 35100 dolar seviyesine kadar toparlanma yaşadı. Fakat savaş hali hala sürüyor ve Rusya’nın geri çekilme niyeti yok gibi duruyor. Bu kargaşa ortamında tabii ki yatırımcıların aklına da “Bitcoin yükselir mi?” geliyor.

Bitcoin Yükselir mi? Son Durum

Avrupa Birliği ve NATO durum ile ilgili yoğun çalışmalarını sürdürüyor. Normal şartlarda Bitcoin’in dün gece itibari ile yukarı yönlü bir hareket yapması bekleniyordu. Güncel duruma bakılırsa kripto dahil tüm piyasaların Ukrayna – Rusya savaşına odaklandığını söylemek yanlış olmaz.

Rusya ve Doğu Avrupa’nın en büyük bankası Sberbank hisseleri bir günde %57 düşüş kaydederek 2007’deki seviyesine kadar düşüş yaşadı. Tekrardan Bitcoin’e dönecek olursak; ilk direnci 36200 dolar seviyesinde bulunuyor ve bu noktaya %3 bir uzaklığı bulunuyor.

Savaş zaman zaman azalıyor ve duruluyor gibi gözüküyor ama yoğun şekilde devam ediyor. Altcoinler de durum Bitcoin’in yaşadığı düşüşler ile benzer durumda. En büyük altcoin olan Ethereum, %10’dan fazla düşüş yaşadı. Solana, Avax, XRP, Cardano, Mana ve daha pek çok kripto varlık %15 civarı geri çekilme yaşadı.

En Çok Altın Kazandırdı!

Gergin ortam sürerken yükseliş yaşayan tek alan değerli madenler oluyor. Altın başta olmak üzere gümüş ve bakır da yükselişlerini sürdürüyor. Şu anda kripto varlıklarda pek çok trader short pozisyon açmış durumda ve savaşın devam etmesi durumunda Bitcoin’in 20 bin dolarlara kadar geri çekilmesini bekliyorlar.

Peki Bitcoin Yükselir mi? Bitcoin’in 43300 dolar seviyesini ciddi şekilde savunması ve altına düşüş yaşamaması durumunda yükselişin gelmesi de olası. İlerleyen günlerde kripto marketin yönü de daha net bir şekilde belli olacaktır.

UYARI: Weblejyon web sitesinde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır ve bir satın alma teklifi veya başka bir işlem yapmaya davet teşkil etmez, ayrıca herhangi bir yatırım tavsiyesi içermez.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Ferrari Nasıl Kuruldu? | Ferrari’nin Kuruluş Hikayesi

Ferrari'nin Kuruluşu Ferrari, İtalya'nın gururu olan otomobil üreticilerinden biridir. Lüks ve performans odaklı araçlarıyla dünyanın dört bir yanında tanınmaktadır. Ferrari'nin kuruluşu, 20. yüzyılın başlarına kadar...

En Büyük Meme Coin’ler Neler?

Meme coin'ler, internette popüler kültürün bir parçası haline gelen meme'lerden esinlenerek oluşturulan kripto paralardır. Meme coin'ler genellikle dalga geçme amacıyla oluşturulurlar ve çoğunlukla değersizdirler....

Formula 1 Tarihinin İstatiksel Olarak En İyi Pilotları

Formula 1, dünya genelinde milyonlarca insan tarafından takip edilen bir yarış serisidir. Formula 1 tarihinde, birçok pilot ismi yerini aldı ve bu isimler, yarış...