Elektrikli Mercedes G-Class Hakkında Tüm Bilinenler

Tamamen elektrikli bir Mercedes-Benz G-Class veya G-Wagen’i çevreleyen dedikodu, 2018’de Detroit Otomobil Fuarı’nda başladı. Orada, o zamanlar Daimler AG’nin Yönetim Kurulu Başkanı olan Diether Zetsche, markanın elektrifikasyon için büyük planının ikonik G-Serisini içerdiğini açıkladı. Hollywood aksiyon yıldızı Arnold Schwarzenegger gösterinin konukları arasındaydı ve Mercedes-Benz, üç yıl sonra 2021’de ilk tamamen elektrikli G-Wagen olan Concept EQG’yi tanıtırken Arnie’nin kulaktan kulağa sırıttığını düşünüyoruz. İşte elektrikli Mercedes G-Class hakkında tüm bilinenler!

Elektrikli Mercedes G-Class Gelecek mi?

Concept EQG’yi daha ilginç yapan şey, G-Serisini faydacı tasarımda bir atasözü haline getiren tüm efsanevi tasarım öğelerini taşımasıdır. Daimler Group Baş Tasarım Sorumlusu Gordon Wagener, “Bizim için en önemli şey, tam G-Sınıfı DNA’sını korumak ama onu EQ çağına ışınlamaktı: G-Serisi gibi ama farklı,” dedi. “Bu araba, hepimizin çaba sarf etmesi gereken elektrikli mobilitenin şafağı ile son teknoloji arazi yeteneklerinin kaynaşmasını özetliyor.”

Autoblog’a göre, Mercedes-Benz EQG için tüm ışıklar yeşil. 2023’ün ortalarında veya sonlarında 2024 modeli olarak piyasaya sürülecek ve Mercedes-Benz AG’nin şu anki Yönetim Kurulu Başkanı Ola Källenius’tan daha az olmamak üzere haberi doğruladı. Ayrıca raporda, Källenius’un üretim amaçlı prototipi, Mercedes-Benz’in geçen sonbaharda Avusturya’nın Graz kentinde gazla çalışan G-Sınıfı’nı bilediği ve geliştirdiği aynı tesiste bir test sürüşü için aldığını söyledi. Onurlu Başkan, lüks arazi araçlarının geleceğinin, hiç şüphesiz, elektrikle gitmek olduğuna ikna oldu.

Bununla birlikte, Mercedes-Benz, en yeni EQG elektrikli SUV’sinin teknik özellikleri ve performans rakamları konusunda ağzı sıkı olmaya devam ediyor. Car and Driver, tamamen yeni Mercedes EQG’nin, bağımsız bir ön süspansiyon ve arkada ısmarlama bir sert dingil ile gazla çalışan varyanta benzer şasi ve süspansiyon donanımına sahip olabileceğini söyledi. 2021 konseptine dayanarak, gelen EQG’nin dört elektrik motoruna (her tekerlek için bir tane) ve tanıdık bir merdiven çerçeve mimarisi üzerinde mütevazı bir pil takımına sahip olabileceğini düşünüyoruz.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...