Doctor Strange 2 İçin Yeniden Çekim Kararı!

Doctor Strange 2 filmi şu anda 6 Mayıs 2022‘de yayınlanması planlanan “önemli” yeniden çekim kararı ile karşı karşıya kaldı! Peki neden?

Doctor Strange 2 ekibi yeniden çekim için görevlendirildi

Çok sayıda yayınlanan rapora göre, yaklaşan Marvel devam filminin oyuncu kadrosu ve ekibi, yıl sonuna kadar haftanın altı günü hem “yeniden çekimler” hem de “ek fotoğrafçılık” üzerinde çalışmak üzere yeniden görevlendirildi.

Çoğu kaynak, yeniden çekimlerin sadece ilk çekim döneminde sınırlı oyuncu mevcudiyetinin bir sonucu olduğu konusunda hemfikir gibi görünse de, ek çekim takviminin filmden yeniden yazılmış sahneleri dahil etmek için harekete geçip geçmediği henüz belli değil.

Raporlar ayrıca, Birleşik Krallık’taki Covid-19 kısıtlamalarının, Doctor Strange in the Multiverse of Madness için ek fotoğraf ihtiyacında rol oynadığını gösteriyor.

Örümcek Adam yönetmeni Sam Raimi’nin, Loki yazarı Michael Waldron tarafından kaleme alınan materyallerden çalışarak, filmin yeniden çekimlerinden sorumlu olmaya devam ettiğini biliyoruz.

Kabul etmek gerekir ki, Doctor Strange’in ikinci solo filminin gerektirdiği ek çalışma o kadar da sürpriz değil. Yıl sonu yeniden çekim ihtiyacı 2021’de daha önce bir röportajda konuşan aktör Benedict Wong tarafından açıklandı: “Çok eğleniyoruz ama Eylül ayında yeniden çekimleri bitiriyoruz.

Doctor Strange 2 ne hakkında olacak?

Doctor Strange in the Multiverse of Madness konusuna gelince, filmin öncelikli olarak çoklu evrenle ilgileneceğini biliyoruz.

Ayrıntılar çok az ve çok uzak, ancak Stephen Strange‘in ilk etapta çoklu evreni yaratmanın sonuçlarıyla yüzleşmek zorunda kalmasını bekliyoruz.

Ayrıca Benedict Cumberbatch, Benedict Wong, Rachel McAdams ve Chiwetel Ejiofor’un ilk filmdeki rollerini yeniden üstleneceklerini biliyoruz, Xochitl Gomez ise şimdiye kadar duyurulan tek yeni oyuncu. Aynı zamanda Miss America takma adını kullanan America Chavez olarak oynayacak.

Çizgi romanlarda Chavez, Marvel çoklu evrenine kadar uzay ve zamanın dışında var olan bir boyut olan Ütopya Paralel’den selamlıyor. Ütopik Paralel, onu çoklu evrende farklı yönlere çekecek olan kara delikler tarafından tehdit edildiğinde, Chavez’in anneleri Amalia ve Elena bunun olmasını önlemek için kendilerini feda ederler.

Irkından kurtulan tek kişi olan Chavez, yeteneklerini yeni bir yuva bulmak için boyutlar arası bir portal açmak için kullanır – onu Dünya’ya götürür (ve bu nedenle bunun Stephen Strange olduğunu varsayıyoruz).

Chavez’in komik kökenleri Doctor Strange in the Multiverse of Madness’a mı taşınacak yoksa farklı bir şekilde mi tanıtılacak bilmiyoruz. Ancak yine de Marvel’in popüler kahramanlarından bir diğerinin canlı aksiyonda ilk kez sahneye çıktığını görmek heyecan verici olacak.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Cybertruck Aracına İlham Kaynağı Olan James Bond Arabası

Amerika merkezli elektrikli otomotiv devi Tesla'nın CEO'su Elon Musk, herkesin tasarımından etkilendiği aracı olan Cybertruck'ı 2023 yılında piyasaya sürülmeyi planladığını açıklamıştı. Cybertruck'ın tasarımındaki ilham...

F1 Manager 2022: Şu Ana Kadar Bildiğimiz Her Şey

Eğer son birkaç yılını takımın pitstop taktikleri hakkında atıp tutarak geçirmiş bir Ferarri hayranıysanız ya da içinizde bir yerlerde Aston Martin'i zafere taşıyacak adamın...

ABD Neden TikTok’un Kaldırılmasını İstiyor? FCC Komisyonu Açıkladı!

ABD FCC komisyon üyesi Brendan Carr, Google ve Apple'ı TikTok'u ilgili uygulama havuzlarından, App Store'dan ve Play Store'dan çıkarmaya çağırdı. Carr, Çinli ByteDance'in sahip...