Catwoman Remake Olarak Dönebilir

Halle Berry, bu sefer yönetmen koltuğunda Catwoman’ı bir kez daha sinemalara taşımak istediğini söylüyor. Catwoman, 2004 yılında, süper kahraman filmlerinin şu anki patlamasının başlangıcında, ancak çoğu stüdyo onları başarılı kılmak için formüllerinin tam olarak ne olduğunu anlamadan önce çıktı. Film, dünya çapındaki gişede prodüksiyon bütçesinden 20 milyon dolar daha az hasılat elde eden, 7 Razzie Ödülü’ne aday gösterilen, 4 (En Kötü Film dahil) kazanan ve Roger Ebert’in en nefret edilen filmleri listesine giren, kötü şöhretli bir fiyaskoydu.

Halle Berry, Catwoman’a katıldığı için pişmanlık duymasa da, film genel olarak hayranlar, eleştirmenler ve yapımcılar için bir hayal kırıklığı oldu. Film ayrıca, tamamen farklı bir karakter olduğu gerçeğinden başlayarak, Catwoman mitosunda bazı garip değişiklikler yaptı. Selina Kyle’dan ziyade, kötü niyetli bir kurumsal derebeyi tarafından yönetilen bir kozmetik şirketi için çalışan Patience Phillips adında bir grafik tasarımcıydı. Ayrıca, kötü şöhretli bir kedi kılıklı hırsız olmak yerine, sihirli bir kedi tarafından ölümden geri getirilir ve Örümcek Adam gibi kediye benzer güçler geliştirmeye başlar.

Catwoman Tekrardan Çekilebilir mi?

Jake’s Takes ile ilk yönetmenlik denemesi Bruised hakkında yaptığı röportajda, Halle Berry’ye geçmiş filmlerinden hangisini yönetme şansına sahip olmasını dilediği soruldu. Catwoman’ı seçti çünkü “o dünyayı yeniden hayal etme” şansını çok isterdi. Çapkın basketbol sahnesi gibi Catwoman’ın daha kötü anlarından bazılarını dile getirmedi, bunun yerine karakterin dünyasının kapsamını o bir kadın olduğu için sınırlandırma biçimini dile getirdi. Filme “kadınları yüzlerinin çatladığından kurtarmaktan” daha yüksek riskler ekler ve filmi “erkekler ve kadınlar” için “daha kapsayıcı” hale getirirdi. Yönetmen kendini şu şekilde ifade etti:

Catwoman’ı tekrar yönetmeyi çok isterim. Eğer şimdi bunu, bildiklerimi bilerek, bu deneyimi yaşamış olarak bir kavrayabilirsem ve bu dünyayı bu hikayeyi yeniden hayal ettiğim şekilde yeniden hayal edebilirsem. Bruised, 25 yaşındaki beyaz İrlandalı Katolik bir kız için yazılmıştı ve onu yeniden hayal etmem gerekti. Keşke geri dönüp Catwoman’ı yeniden hayal edebilseydim ve onu yeniden çekebilseydim.

Çoğu erkek süper kahramanın yaptığı gibi Catwoman’ın dünyayı kurtarmasını ve kadınları sadece korkmalarımı önlemekle kalmayıp, bilirsin, riskleri çok daha yüksek yapardım. Ve bence hem erkekleri hem de kadınları daha kapsayıcı hale getirirdim.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Android Cihazlarda Galeri Yedekleme | Fotoğraf ve Videolar Nasıl Yedeklenir?

Değerli dosyalarınızı (aile fotoğrafları, önemli kişiler ve iş veya okul projeleri) yerel olarak bir cihazda saklarsanız her zaman kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Verileriniz...

En İyi Oyun Monitörleri | Performans Canavarı Monitörler

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte her geçen gün yeni modellerde ve özelliklerde oyun monitörleri çıkmakta. Bu gelişme de bir monitör seçimini oldukça zorlaştırıyor. Yazımızda en...

Apple Watch Series 8 Ne Zaman Çıkacak? İşte Hakkında Tüm Bilinenler!

Bu içeriğimiz, Apple Watch Series 8 hakkında şimdiye kadar bildiğimiz her şeyi söylentilere dayanarak bir araya getiriyor. Ürün döngüsünün henüz erken olduğunu, bu nedenle...