Discord, Yeni Özelliğini Deniyor

Google’ın sahibi olduğu YouTube’un iki popüler Discord müzik botunu çevrimdışına zorlamasından sadece haftalar sonra Discord, YouTube entegrasyonunu test etmeye başlıyor. YouTube entegrasyonu, Discord ve YouTube arasındaki yeni bir işbirliği testinin bir parçası olarak bugün az sayıda sunucuda görünmeye başladı.

Birlikte İzle olarak adlandırılan özellik, adından da anlaşılacağı gibi Discord üyelerinin YouTube videolarını birlikte izlemesine olanak tanıyor. Benzer bir Discord özelliğinin testi, 10 ay önce ortadan kaybolmadan ve bugün Birlikte İzle olarak yeniden ortaya çıkmadan önce başladı ve şirketin son müzik botlarının kapanması nedeniyle bu özel özelliğe yeniden öncelik verdiği düşünülüyor.

Discord

Discord yeni botlarını deniyor

Birlikte İzle, Discord’da ekranını yayınlayan birinin deneyimini izleyebilmeniz açısından mevcuttur. Başlatma düğmesi, video ve ekran paylaşım seçeneklerinin yanında bile görünür. Özellikle YouTube düşünülerek tasarlanmıştır ve sunucu üyelerinin YouTube bağlantılarını arayarak veya yapıştırarak YouTube videolarından oluşan bir oynatma listesi oluşturmasına olanak tanır. Diğer sunucu üyelerinin oynatmayı kontrol etme yeteneğini paylaşmasına izin vererek değiştirebilirsiniz.

Popüler Rythm ve Groovy müzik botlarıyla aynı olmasa da Discord’da YouTube üzerinden müzik dinlemek için Birlikte İzle’yi kullanabilirsiniz. Yine de, reklamları duymaya veya görmeye başlayabilirsiniz. Discord, Birlikte İzle özelliğini ilk kullandığınızda “YouTube videoları sırasında reklam görebileceğiniz” konusunda uyarır.

Google’a ait YouTube için reklamların ve potansiyel gelir fırsatının eklenmesi, YouTube’un Discord müzik botlarını agresif bir şekilde kapatmaya başlamasından sadece haftalar sonra geldi. Google’ın sahibi olduğu şirket, geçen ay Groovy Bot’a yasal bir durdurma ve vazgeçme mektubu göndererek popüler hizmeti birkaç gün içinde çevrimdışı olmaya zorladı. YouTube daha sonra dikkatini en popüler müzik botu Rythm’e çevirdi ve bu ayın başlarında çalışmayı durdurdu.

Bunun bugün yalnızca küçük çaplı arkadaşlar ve aile sunucularına yayıldığını, ardından küçük sunuculara daha geniş bir beta ve ardından önümüzdeki birkaç hafta içinde daha geniş bir kullanılabilirlik olduğunu göreceğiz. Discord, geçici olarak Ekim ayının sonuna kadar tüm kullanıcılara sunmayı hedefliyor. Özelliği test etmekle ilgileniyorsanız, şu anda Discord’un Game Labs sunucusunda yayında.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

ABD Neden TikTok’un Kaldırılmasını İstiyor? FCC Komisyonu Açıkladı!

ABD FCC komisyon üyesi Brendan Carr, Google ve Apple'ı TikTok'u ilgili uygulama havuzlarından, App Store'dan ve Play Store'dan çıkarmaya çağırdı. Carr, Çinli ByteDance'in sahip...

Valve’nin Steam Deck Alıcılarına Bazı Güzel Haberleri Var!

Steam Deck taşınabilir oyun konsoluna yönelik yüksek talep ve devam eden tedarik sorunları, birçok tüketicinin cihazı satın alma fırsatını beklemesine neden oldu. Valve Mart...

Elektrikli Otomobillerin Değer Kaybı Neden Fazladır?

Arabanız için benzin veya motorin almak bir noktadan sonra pahalı geliyorsa, elektrikli bir tane satın almak çekici görünebilir. Bununla birlikte, fark etmeyeceğiniz şey, ne...