YouTube, Beklenen Özelliği Bilgisayarlara Sunmak İçin Hazırlanıyor

Milyonlarca kişi tarafından kullanılan YouTube, dünya çapındaki kullanıcılarına kolaylık sağlayacak yeni bir özelliği test etmeye başladı. Hangi özellik yolda?

YouTube, yeni özelliği test ediyor

YouTube, masaüstü web tarayıcınıza video indirmenin resmi bir yolunu test ediyor. 19 Ekim tarihine kadar test aşamasında olan özelliği kullanabilmek için uygun olup olmadığınızı görmek istiyorsanız, YouTube’un Premium aboneler için mevcut olan testleri listeleyen deneysel özellikler sayfasına göz atabilirsiniz.

Test programına kayıtlıysanız ve YouTube tarafından desteklenen bir tarayıcı kullanıyorsanız (Google’a göre Chrome, Edge veya Opera’nın en son sürümleri), bir video izlerken, videonun hemen altında yer alan “videoyu indirme” seçeneğini görmelisiniz. Tıkladığınızda YouTube, videoyu indirecek ve ardından ekranın sol tarafındaki menüden erişilebilen “İndirilenler” bölümünden izleyebilirsiniz. İndirdiğiniz videoları internet bağlantısına sahip olmadan rahatlıkla izleyebileceksiniz.

Video indirme seçeneklerinde 144p’den 1080p’ye kadar olan bütün çözünürlükte video indirme seçeneği de bulunuyor. 4K çözünürlükte indirme seçeneği ise şu an için mevcut değil.

Test aşamasında olan özelliğin birçok hata bulundurduğuna dair kullanıcılardan birçok geri bildirim gönderildi. Özelliği ilk kez etkinleştirdikten kısa bir süre sonra videolar indirilmedi veya indirme ilerlemeleri yüzde sıfırda takılı kalması bu hatalardan sadece birkaçı.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, bu özellikten yalnızca Premium kullanıcıları yararlanabiliyor. YouTube Premium üyeliği ise ülkemizde ise aylık fiyatı 16,99 TL.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Her Bütçeye Uygun En İyi Akıllı Saat Modelleri

Akıllı saatler, genel olarak bildirimleri cebimizdeki telefonu çıkartmadan hemen kolumuzdan bakabilmemiz için kullanılıyor. Tabii birçok marka saatlerine veya bilekliklerine bunun yanında başka özellikler de...

Elon Musk’ın Sahip Olduğu Tüm Şirketler

Elon Musk içinde bulunduğumuz dönemin ayrılamaz bir parçası ve muhtemelen gelecek kuşaklar için ders kitaplarında görünecek bir yüz. 21. yüzyılın en büyük iş adamı...

Apex Legends Mobile iOS ve Android Platformları Üzerinde Yayınlandı!

Uzun ve dolambaçlı bir yol oldu ama sonunda "Apex Legends" mobil versiyonuyla karşınızda ve hemen şimdi indirilebilir durumda! Hem iOS hem de Android kullanıcıları...