Bitcoin’de Son Durum Ne? Yükseliş Kapıda mı? Teknik Analiz

Fed faiz kararının ardından Bitcoin ve geriye kalan tüm kripto para piyasası önemli bir basamağı aştılar. Bakıldığı zaman şu an için Bitcoin’in düşmesi için herhangi bir sebep görünmüyor. Ukrayna ve Rusya savaşının hala sürmesi dışında da olumsuz bir durum yok, fakat kripto varlıklar hala yerinde saymaya devam ediyor. Peki bunun nedeni ne ve Bitcoin’de son durum ne?

Bitcoin’de Son Durum Ne? Yatay’a mı Döndü?

Yazının girildiği anlarda Bitcoin 40800 dolar seviyelerinden işlem görüyor ve bildiğiniz gibi bu kısım kısa vadeli de olsa destek ve direnç olarak çalışmış bir bölgeydi. Gece yarısı bu desteğin altına birkaç kez sarkan kripto varlık, 39000 dolar seviyelerine ise hiç gerilemedi.

Bu noktada daha fazla gerilememesi oldukça iyi bir şey fakat 43000 bin dolar seviyesindeki belirsiz dirence ulaşıp oradan da 46000 dolarda bulunan dirence ilerlemesi yükseliş için gerekli birkaç etkenden biriydi. Bunlar sağlanamadığı takdirde pek çok yatırımcı Bitcoin’in yönünü aşağı olarak yorumluyor.

Düşüş odaklı bir bakış attığımız zaman Bitcoin’in yakın zamanda tekrardan 30 bin dolarları test etmesi muhtemel görünüyor, eğer bu seviyelerde de güçlü bir alış ile karşılaşıp geri dönemezse 24 bin dolar ile yıllardır süre gülen trend çizgisine temas için son şans olarak karşısına çıkacak.

Kripto Paralarda Son Durum

Bitcoin’e bağlı olarak bütün piyasa düşüş eğilimi gösteriyor. Lider altcoin Ethereum 2800 dolar seviyelerinden işlem görürken, Solana 86 dolara, Cardano ise 80 cent’e kadar geriledi. Özellikle eski altcoinlerdeki fiyat gerilemesi son 1-2 yılın en düşük seviyesine ulaşarak yatırıncısını oldukça zor durumda bıraktı ve hodl edip etmemenin avantajlarını düşündürdü.

Volatil günlerin bizi beklediğini hatırlatmakta fayda var, bu doğrultuda işlemlerinizde ve yatırımlarınızda dikkatli olmanızı öneririz.

UYARI: Weblejyon web sitesinde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır ve bir satın alma teklifi veya başka bir işlem yapmaya davet teşkil etmez, ayrıca herhangi bir yatırım tavsiyesi içermez.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...