Bitcoin yükselecek mi? Kurumsallar alıma başladı!

Oldukça kötü bir hafta sonu geçiren Bitcoin, 29 bin dolarlara kadar gerileme gösterdi. Kripto piyasasında süre gelen olumsuz hava bir takım kötü haber eşliğinde başlamış ve Ayı Piyası endişesini doğurmuştu.Başta Elon Musk’ın açıklamaları ardından düşüşe geçen Bitcoin ve altcoinler devamında Çin ve Hindistan hükümetinin açıklamaları ardından iyice aşağı yönlü hareket etmeye başladı.

 Çin’den ve Hindistan’dan gelen yasaklama iddiaları gibi aşağı yönlü harekete sebebiyet veren hareketler, kripto dünyasının ilk coin’ini 56 bin dolarlardan 38 bin dolar seviyesine kadar ardından da 29 bin dolara kadar geri çekti. Şu an ise 37 bin dolar seviyelerinde duruyor. Yükseliş beklentisi içinde olan herkes, ayı sezonunun geldiğinden endişe duyuyor, Bitcoin’in ve dominansın bir kez daha hızlı bir şekilde düşmesinin ardından altcoinler de durumdan ciddi zararlar gördü. Ethereum 4200 dolar seviyelerinden 2800 dolarlara düşmesinin ardından 1900 dolara kadar tekrar geriledi, şu an ise 2000 dolardan alıcı buluyor. 2.40 ile ATH yapan ADA ise tekrardan 1.70 dolar seviyelerinin ardından 1.20 dolar seviyelerini gördü.

Bitcoin

Bitcoin kurumsallar tarafında tercih ediliyor!

Gelecekçi bir takım tutumlarla işlerini yöneten ve hayır fonu olan ARK Invest, bir ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) dosyasına göre 20 milyon dolarlık Bitcoin satın aldı. Ark Investment’ın CEO’su Cathie Wood, %50’ye ulaşan büyük düşüşün tekrar yükselişe dönüşeceğini inanıyor. Bu tür düşüşlerin alışılmadık bir şey olmadığı ve boğa yükselişi anında düzeltme olarak görülebileceği ve yükselişlerin daha sağlıklı olacağını belirtti. belirtildi. Bunun dışında pek çok milyarder de gün içinde alım gerçekleştirdi.

Son 24 saatte yüzde 13 artan Bitcoin 38 bin dolara seviyelerine yükseldi. Yüzde 26’lık bir yükselme trendi yakalayan Ethereum ise 2.400 dolar seviyelerinde. Cardano (ADA), yüzde 30’yı aşan yükselişle 1,50 dolara dayanırken hemen hemen bütün altcoinler de yükseliş yaşadı. Büyük düşüşün ardından ufak bir toparlanma olarak görülebilecek bu yükseliş, ne kadar sürecek oldukça meçhul.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

UYARI: Weblejyon web sitesinde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır ve bir satın alma teklifi veya başka bir işlem yapmaya davet teşkil etmez, ayrıca herhangi bir yatırım tavsiyesi içermez.

Süleyman Kelle
Süleyman Kelle
2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji üzerine yazarlık yapmakta. Weblejyon aracılığı ile bu tutkusunu sürdürüyor.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Netflix Aralık 2022 Takvimi: Hangi Dizi ve Filmler Geliyor?

Netflix, Türkiye'deki abone sayısı ile hala ülkemizde en çok tercih edilen dijital platform olmayı sürdürüyor. Rakiplerinin bir hayli artış göstermesi ile beraber de Netflix...

2022’de En Çok Satan Elektrikli Arabalar

Gündelik hayatımızda bir yerden bir yere gitmek için taşıtları kullanırız. Bu taşıtlardan en ekonomik olanları, içten yanmalı otomobillerin yakıt fiyatlarının artması nedeniyle herkesin çokça...

Apple Gelecekte Düğmesiz iPhone Üretebilir!

Son birkaç nesil iPhone'un tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde yinelemeli güncellemeler aldığı yaygın bir bilgidir. Örneğin en yeni iPhone modelleri, Apple'ın 2018'de iPhone...