Alienware, en ince tasarımlı oyun bilgisayarı X15’i duyurdu

Amerikan bilgisayar şirketi Dell‘e bağlı olan, yüksek performanslı bilgisayarları ile bilinen Alienware, uzun zamandır süper ince bir oyun bilgisayarı üzerine çalışmalarını sürdürüyordu. Bu kapsamda yapılan en yeni oyun bilgisayarı Alienware X15 duyuruldu. Bilgisayarın özellikleri neler? Fiyatı ne kadar olacak? Yeni oyun bilgisayarı hakkındaki tüm detaylı bilgileri yazımızda sizin için derledik.

Alienware, en büyük rakiplerinden Razer ile süper ince bir oyun bilgisayarı yapma konusunda uzun süredir rekabet halindeydi. Alienware’in yeni X15 isimli amiral gemisi modeli 15,9 mm kalınlığında tasarlanmış. Zira X15 modeli Razer’ın yenilenen 15,8 mm kalınlığındaki Blade 15 Advanced ile neredeyse aynı kalınlığa sahip. Peki Alienware X15’in özellikleri neler?

En ince tasarımlı oyun bilgisayarı Alienware X15

Alienware’in giriş modeli olan amiral gemisi X15, Intel‘in 11. Nesil Core i7 H serisi işlemcisi, 16 GB RAM, Nvidia RTX 3060 ekran kartına sahip. Alienware X15, yurt dışında 1.999 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulacak.

Alienware, X15 modelinin yanı sıra daha iyi özelliklere sahip ve X15’ten daha kalın bir tasarıma sahip olan X17 modelini de duyurdu.

Alienware X17 oyuncu bilgisayarı

Sol tarafta X17 ve sağda X15 modeli

Alienware’in duyurduğu bir diğer oyuncu bilgisayarı da X17 oldu. X17, duyurulan süper ince bilgisayar X15 ile ortak özellikleri de barındırıyor. X15 modelinden daha kalın ve büyük olmasıyla ön planda olan X17 modelinin 2,09 cm kalınlığında olduğu söyleniyor. 17,3 inçlik bir ekran ile kullanıcılara büyük ekran hissiyatını sonuna kadar hissettirecek olan model, yurt dışında 2.099 dolardan başlayan fiyat etiketiyle satışa sunulacak.

Kullanıcılar her iki bilgisayarı da 64 GB’a kadar RAM seçeneğiyle satın alma imkanına sahip olabilecekler. Ancak 64 GB’lık RAM imkanı sadece X17 modeli için geçerli. Bunun sebebi ise süper ince bilgisayar X15’in kısıtlı alanı sebebiyle fazladan RAM eklemesine müsait olmaması. 4 TB’a kadar SSD desteği de sunan her iki model RTX 3060 grafik işlemcisiyle birlikte geliyor. Kullanıcılar isteğe bağlı olarak sunulan RTX 3070 veya RTX 3080 grafik işlemcisini de satın almak istediği modellerde tercih edebiliyor.

Alienware’in X15 ve X17 modellerinin ülkemize gelip gelmeyeceği veya gelme durumunda fiyatlarının ne olacağı hakkında şu an için bir bilgi bulunmuyor.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Bilim İnsanları Robotlara Gülmeyi Öğretiyor!

Yapay Zeka, hayal edilemeyecek kadar karmaşık görevleri başarabilir. Bundan dolayı bilim insanları robotlara gülmeyi öğretiyor. Kyoto Üniversitesi'ndeki bilim insanları, bir robota bir insanla konuşurken...

Intel ARC Ekran Kartları Hakkında Tüm Bilinenler

Intel, Arc ekran kartı serisi ile GPU oyununu devralmak istiyor ve çok açık bir şekilde NVIDIA'yı birincil hedefi olarak görüyor. Sabırla bu serinin 2022'nin...

Elektrikli Mercedes G-Class Hakkında Tüm Bilinenler

Tamamen elektrikli bir Mercedes-Benz G-Class veya G-Wagen'i çevreleyen dedikodu, 2018'de Detroit Otomobil Fuarı'nda başladı. Orada, o zamanlar Daimler AG'nin Yönetim Kurulu Başkanı olan Diether...