Bitcoin tekrardan 50 bin dolar! Sırada ne var?

Bitcoin, kripto para piyasasında sadece üç ay önce seri bir düşüş yaşamıştı. Ardından gelen toparlanma ile beraber lider kripto para birimi yakından izlenen 50.000 dolar seviyesini tekrar aştı.

Ethereum ve Cardano da dahil olmak üzere diğer tokenler de yükselirken, Pazartesi günü Asya ticaretinde en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, %3,5 artarak neredeyse 50.093 dolara yükseldi. Bitcoin en son Mayıs ortasında 50.000 doların üzerindeydi ve o günlerden sonra sert bir düşüş yaşayarak 29 bin dolar seviyesine kadar gerilemişti.

Bitcoin

Bitcoin 100 bin doları görecek mi?

Sanal para birimlerindeki canlanma, kripto yatırımcıları arasında tekrar boğa ruhlarını heyecanlandırdı ve Bitcoin için 100.000 $ veya daha fazla uzun vadeli tahminleri tekrar moda haline getirdi. Diğerleri, spekülatif, değişken varlığın şimdilik daha geniş bir ticaret aralığı oluşturduğunu düşünüyor.

Bensignor Investment Strategies CEO’su Rick Bensignor Pazartesi günü bir notta, Bitcoin “40.000 dolardan düşük 50.000 dolara kadar yeni bir ticaret aralığı olarak beklediğimin üst sınırına yaklaşıyor” dedi.

Bitcoin, likidite dalgası, hızlı para bahisleri ve kurumsal yatırımcılardan gelen artan talep konusundaki iyimserlik nedeniyle Nisan ayında neredeyse 65.000 dolarlık bir rekor kırmıştı. Kripto paraların altın dönemi diyebileceğimiz bu dönemde pek çok altcoin de ATH ( All Time High – Gördüğü en yüksek seviye) tazelemişti.

Ancak daha sonra, Bitcoin’i destekleyen bilgisayarlar tarafından tüketilen enerjinin çevresel maliyeti de dahil olmak üzere daha kritik yorumlar ortaya çıktı. Çin’de yoğunlaşan bir kripto para birimi baskısı da havayı bozdu. Bitcoin, Mayıs ayındaki bozgundan sonra 30.000 doların altına düştü.

O zamandan beri yaşanan toparlanma, CoinGecko tarafından izlenen 9.000’den fazla dijital tokenin değerinin bir ay önce 1.2 trilyon dolardan yaklaşık 2.2 trilyon dolara ulaştığını kaydetti ve gidişat tekrar yukarı yönlü gibi duruyor.

UYARI: Weblejyon web sitesinde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır ve bir satın alma teklifi veya başka bir işlem yapmaya davet teşkil etmez, ayrıca herhangi bir yatırım tavsiyesi içermez.

Güncel teknoloji haberlerine anında ulaşabilmek için bizleri TwitterInstagram ve Telegram üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Semih Akşehirli
Semih Akşehirli
2002 yılında Uşak'ta doğan ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde eğitimini sürdüren Semih Akşehirli, teknolojiye ve birçok sektöre olan ilgisi üzerine yazılar yazmakta.
İlgili İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Kategoriler

En Güncel Haberler

Android Cihazlarda Galeri Yedekleme | Fotoğraf ve Videolar Nasıl Yedeklenir?

Değerli dosyalarınızı (aile fotoğrafları, önemli kişiler ve iş veya okul projeleri) yerel olarak bir cihazda saklarsanız her zaman kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Verileriniz...

En İyi Oyun Monitörleri | Performans Canavarı Monitörler

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte her geçen gün yeni modellerde ve özelliklerde oyun monitörleri çıkmakta. Bu gelişme de bir monitör seçimini oldukça zorlaştırıyor. Yazımızda en...

Apple Watch Series 8 Ne Zaman Çıkacak? İşte Hakkında Tüm Bilinenler!

Bu içeriğimiz, Apple Watch Series 8 hakkında şimdiye kadar bildiğimiz her şeyi söylentilere dayanarak bir araya getiriyor. Ürün döngüsünün henüz erken olduğunu, bu nedenle...